Futbal

Zmeny v kádri Tatrana Prešov: V klube už nebudú hrať Talian, Katona či Streňo

Futbalisti Prešova majú za sebou polovicu letnej prípravy. Do kádra prichádzajú noví hráči, naopak viacerí v Tatrane skončili a to vrátane Taliana a Katonu.

Ilustračný obrázok k článku Zmeny v kádri Tatrana Prešov: V klube už nebudú hrať Talian, Katona či Streňo
Zdroj: TASR

V prvej časti prípravy Šarišania pracovali na všeobecnej kondičnej vytrvalosti. Teraz sa začali viac venovať rýchlosti, trénujú aj ďalšie herné prvky a snažia sa vylepšiť realizáciu zakončenia.

Talian a Katona skončili

„S prípravou som spokojný, máme dvojfázové tréningy, hráči sú fyzicky dosť zaťažení. Odohrali sme aj prípravné zápasy. V treťom proti maďarskému tímu Mezokovesd sme skúšali len nových hráčov, to nám ukázalo obraz. Nastúpili sme proti ligovému celku a výsledkovo nám to vôbec nevyšlo (Tatran prehral 0:6 pozn.). Z hráčov, ktorí v tomto stretnutí nastúpili, ostanú v tíme len dvaja alebo traja,“ povedal pre 1fctatran.sk tréner futbalistov Prešova Anton Mišovec.

Káder 1. FC Tatran Prešov sa oproti predchádzajúcej sezóne už pozmenil. V klube nebudú pokračovať hráči ako Matej Grešák, Jozef Špyrka, Martin Dupkala, Dominik Jacko, Jozef Talian, Erik Streňo a dlhoročná opora Peter Katona. „Do tímu pribudol nový brankár Milan Vinclér, ktorý má kvalitu a v Tatrane by mal ostať. Káder sme doplnili o našich dorastencov. Prišiel Patrik Dziak, Roman Tomko, Mário Strachan, Timotej Múdry, Tibor Slebodník, Lukáš Šimko a Adam Dian. Všetci s nami trénujú,“ informoval Anton Mišovec.

Prešovský tréner počíta aj so službami útočníka Olivera Špilára, 25-ročný futbalista je odchovancom Stropkova, kde pôsobil aj naposledy. Medzitým hral v Michalovciach, v Bohemians Praha 1905, bol aj hráčom Senca, Petržalky či Zvolena.

Hráči z cudziny

Posilou Prešova by mal byť ďalší útočník Erik Micovčák, ktorý prichádza z českého Liberca. Predtým hral za Košice, Michalovce či ViOn Zlaté Moravce. „Zo skúšky v Poľsku sa vrátil Michal Kraľovič. V iných kluboch bol na skúškach aj Adrián Leško, obaja však aktuálne trénujú u nás a patria k nášmu tímu. Chceme, aby prišiel ešte jeden útočník alebo tvorivý hráč a ľavonohý obranca. Riešime to, uvidíme či dôjde k realizácii, ide totiž o hráčov z cudziny," dodal v hodnotení Mišovec.

V Tatrane by mal ostať Filip Maník, ktorý bol zranený, ale momentálne už s tímom trénuje. V Prešove by mal pokračovať aj Dávid Kočík a Norbert Grejták, ktorý sa vrátil z hosťovania. Ponuku z prvoligového klubu dostal tréner brankárov Maroš Ferenc, ktorý sa s vedením 1. FC Tatran dohodol na uvoľnení.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM