Lucia Lauková Správy

Známa sieť upozorňuje na chybnú varnú dosku: Je potrebné ju nechať opraviť

Zbystrieť by mali zákazníci, ktorí nakupovali plynové varné dosky Eldslaga v sieti IKEA. Pri ich kontrole objavili chybu, ktorú treba opraviť.

Ilustračný obrázok k článku Známa sieť upozorňuje na chybnú varnú dosku: Je potrebné ju nechať opraviť
Zdroj: TASR

Plynové varné dosky Eldslaga, ktoré si spotrebitelia zakúpili v sieti IKEA pred 1. januárom 2018, je potrebné nechať opraviť. Preventívne upozornenie, týkajúce sa tovaru zakúpeného v Európe, vydáva samotná spoločnosť na základe zistení kontrolných orgánov v Belgicku.

Nebezpečenstvo nehrozí

„Pri výrobe došlo u dodávateľa k omylu a do jedného z horákov varnej dosky bol nainštalovaný nesprávny vstrekovací plynový ventil, čoho dôsledkom sú zvýšené emisie oxidu uhoľnatého (CO) nad povolené limity EÚ,“ ozrejmila spoločnosť. „Skúmanie preukázalo, že nehrozí zvýšené nebezpečenstvo požiaru alebo výbuchu, nemáme hlásené žiadne prípady nehody,“ zdôraznila spoločnosť.

Výzva pre zákazníkov

Vyzýva však svojich zákazníkov, ktorí si takúto varnú dosku zakúpili, aby prestali používať veľký horák v pravom hornom rohu varnej dosky (ostatné horáky sú bezpečné) a obrátili sa na Kontaktné centrum IKEA na tel. č. 02/48 226 111.

Na odstránenie chyby je potrebné, aby zákazníka navštívil servisný technik a varnú dosku opravil. „Táto služba je bezplatná. Doklad o kúpe (pokladničný blok) nie je potrebný,“ uviedla spoločnosť.

Foto: ilustračné

Zdroj: Ikea
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM