Webnoviny - Svet

Zo Žiliny odchádzajú hráči, dôvodom sú peniaze

WEBNOVINY.SK

Zľava: Súboj medzi Adamom Bezákom a obrancom Antonom Pozníkom. Archívne fotoFoto: SITA/Michal MiartušŽILINA 11. novembra (WEBNOVINY) – Káder extraligového hokejového tímu MsHK DOXXbet Žilina opúšťa ďalší hráč prvého tímu – obranca Anton Pozník.

Po Jánovi Kopeckom, Petrovi Kloudovi a Tomášovi Nádašdim je to už štvrtý hokejista, ktorý z kádra „vlkov“ odchádza pre problémy s financiami. "S klubom sme sa dohodli na vzájomnom ukončení kontraktu. Dôvodom sú financie.

Ani po odchode Kloudu, Kopeckého a Nádašdiho sa totiž v Žiline, bohužiaľ, nič nezmenilo. Nielen ja, ale aj ostatní chalani boli pár mesiacov bez výplat a nič nenasvedčuje tomu, že by sa to malo zmeniť. Asi sa čaká na voľby a potom sa uvidí," cituje portál hokej.sk dvadsaťdeväťročného obrancu, ktorý prišiel do Žiliny z Martina.

„Po dvojtýždňovom zranení som sa ponáhľal na ľad a chcel som pomôcť mužstvu. Tréner ma ale zaradil len do štvrtej päťky a to sa nezmenilo ani po troch zápasoch. Nechcem podceňovať žilinský káder, ale som presvedčený o tom, že mám na viac. Z rozhovoru s generálnym manažérom pánom Jurigom som nadobudol pocit, že nebyť mojej žiadosti o ukončenie spolupráce, došlo by k rozviazaniu kontraktu asi tak, či tak. Nechcem na nikoho z klubu nadávať. Dohodli sme sa korektne a na papieri mám dokonca aj prísľub o naplnení finančných restov. Nikto mi ale nedokáže povedať, kedy sa tak stane,“ dodal pre hokej.sk odchovanec dubnického hokeja Pozník.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM