Zomrel vnuk Sigmunda Freuda, spisovateľ Clement Freud

WEBNOVINY.SK

Webnoviny -

<html xmlns=„http:/­/www1.webnovi­ny.sk/Newsml/xhtml­.xsd“> <head>
<title/> </head> <body>BRATISLAVA 16. apríla (WEBNOVINY) – Vo veku 84 rokov zomrel britský spisovateľ a rozhlasový hlásateľ Clement Freud, vnuk zakladateľa psychoanalýzy Sigmunda Freuda. Dnes o tom informovala jeho rodina. Freud, ktorý bol počas svojej dlhej a pestrej kariéry aj politikom, zomrel vo svojom dome v Londýne v stredu, deväť dní pred jeho 85 narodeninami. Bývalý poslanec za liberálov a brat výtvarníka Luciana Freuda bol známy svojím humorom a ešte donedávna pravidelne prispieval do rozhlasového programu BBC Just a Minute.

Freud, ktorý sa narodil v Berlíne, počas druhej svetovej vojny vstúpil do armády. Politickú kariéru začal v roku 1973, keď ho zvolili za poslanca za liberálov – v britskom parlamente pôsobil 14 rokov. Bol otcom piatich detí, medzi nimi podnikateľa Matthewa Freuda a hlásateľky Emmy Freud. V roku 1987 získal titul Sir Clement. Freud bol známym hlásateľom a prispieval do viacerých novín, vrátane Observer a Daily Telegraph

„Mal som to šťastie spoznať ho aj prostredníctvom Just a Minute a mal som ho veľmi rád. Najprv som sa ho bál ako mnohí ľudia. Hovorilo sa o ňom, aký vie byť namosúrený a že je nevrlý k ľuďom, keď ho požiadali o autogram, ale ja som ho nikdy takého nepoznal,“ povedal pre BBC spisovateľ a herec Stephen Fry.

SITA/AFP</body> </html>

Tento článok nie je možné komentovať.