Webnoviny - Svet

Zranení muži z Peugeotu v závode nepracovali

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/Tomáš BenedikovičBRA­TISLAVA 2. novembra (WEBNOVINY) – Dvaja Rumuni, ktorých ešte v sobotu vo výrobnom závode spoločnosti PSA Peugeot Citroën v Trnave zasiahol elektrický prúd, neboli zamestnancami automobilky. Jej hovorca Peter Švec pre agentúru SITA povedal, že dodávateľom prác bola spoločnosť Cimlec Slovakia. Muži spôsobili elektrický skrat, po ktorom sa vznietil ich odev. Obaja boli prevezení s popáleninami do nemocnice.

Spoločnosť Cimlec Slovakia si na prácu najala rumunskú firmu CSI. Jej zamestnanci pripájali technologické zariadenie do rozvodnej skrine, ktorá nebola pod napätím. Z neznámych dôvodov sa snažili dostať aj do druhej, uzamknutej časti, ktorá bola pod elektrickým prúdom. ,,Zabezpečili sme odvoz oboch zranených do nemocnice, volali sme aj políciu. Okrem polície bude udalosť vyšetrovať aj inšpektorát práce,“ skonštatoval Švec.

Vedenie automobilky podľa Šveca nemá bližšie informácie o zdravotnom stave zranených, s rumunskou firmou CSI sa agentúre SITA nepodarilo skontaktovať.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM