Aktualizované Anton Hrachovský Krimi

Zrážka vlaku s prekážkou pri Prešove: Zasahovať museli hasiči s technikou

Desiatka hasičov musela zasahovať na mieste činu. Havária sa našťastie zaobišla bez obetí, nie však bez zranení.

Ilustračný obrázok k článku Zrážka vlaku s prekážkou pri Prešove: Zasahovať museli hasiči s technikou
Zdroj: TASR

V obci Haniska v okrese Prešov sa v sobotu popoludní stala na železničnom priecestí dopravná nehoda. Osobný vlak sa tu zrazil s betónovým domiešavačom. Informovalo o tom Operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru v Prešove.

Podľa hasičov zranenie utrpela jedna osoba. Zároveň upozornili, že premávka na železnici je zastavená. Na mieste sa nachádzajú desiati hasiči s troma kusmi techniky.

Zranený kamionista

Nehodu na trati v úseku Prešov – Drienovská Nová Ves, ku ktorej došlo o 15.15 h, potvrdila hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková. „Stalo sa to na železničnom priecestí zabezpečenom zvukovou a svetelnou signalizáciou. Poškodený je rušeň, cestujúci ani rušňovodič by nemali byť zranení,“ uviedla. Zranenia utrpel vodič kamióna, premávka na trati je zastavená. V prípade prebieha vyšetrovanie.

Pavliková dodala, že za piatok (1.12.) a sobotu ide už o štvrtú nehodu na železničnom priecestí na Slovensku, dosiaľ zrejme najvážnejšiu. „Vo všetkých prípadoch je spoločný menovateľ pravdepodobne nedodržiavanie zákona o premávke na pozemných komunikáciách zo strany vodičov,“ konštatovala.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie