han Šport Hokej

Žreb hokejovej Extraligy má ŤAHÁK na úvod: Zápas na východe bude mať pikantný náboj!

Najvyššia hokejová súťaž bude od novej sezóny lákať na nový názov a logo. A čo vyžrebovanie? Na úvod poteší duel Michaloviec so Slovanom Bratislava.

Ilustračný obrázok k článku Žreb hokejovej Extraligy má ŤAHÁK na úvod: Zápas na východe bude mať pikantný náboj!
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Najvyššia súťaž má 12 účastníkov – 11 slovenských a jeden maďarský tím. V porovnaní s predchádzajúcou sezónou, ktorú predčasne ukončili po prijatí protipandemických opatrení, už do súťaže nezasiahne maďarský tím MAC Újbuda. Banská Bystrica bude hrať pre rekonštrukciu svojho zimného štadióna domáce zápasy vo Zvolene.

Ako sa bude hrať?

Každý tím odohrá v základnej časti po 50 zápasov. Všetky mužstvá sa navzájom stretnú štyrikrát – dvakrát doma a dvakrát vonku. S regionálnymi rivalmi odohrá každý tím navyše ďalšie dva zápasy. V západnej časti sa v šiestich regionálnych kolách počas sviatočného obdobia medzi 22. decembrom a 6. januárom stretnú Slovan, Trenčín, Nitra a Nové Zámky, v strednej časti Banská Bystrica, Zvolen, Detva a Liptovský Mikuláš a vo východnej Košice, Poprad, Michalovce a Miškovec.

Hracími dňami budú predovšetkým piatky a nedele, štyrikrát sa bude hrať v utorky, štyrikrát počas sviatočných dní a vo vianočnom období sa uskutočnia duely aj v pondelok a stredu. V októbri i novembri je v pláne po deväť kôl, v decembri osem, v januári desať a vo februári a marci po sedem. Základná časť vyvrcholí 21. marca 2021.

Play off po starom

Tímy umiestnené po dlhodobej fáze ročníka na 1. až 6. mieste postúpia priamo do štvrťfinále, pre jedenásty a dvanásty tím sa súťaž skončí. Po ročnej pauze sa do extraligy vracia predkolo play off pre mužstvá zo 7.-10. priečky, ktoré sa bude hrať od 24. marca na tri víťazné zápasy. Od štvrťfinále, ktorého prvý duel je v pláne 31. marca, sa už série hrajú na štyri víťazstvá. Prvýkrát v histórii sa finále najvyššej slovenskej súťaže bude hrať v máji. Rozhodujúce boje o titul sa začnú 2. mája, nový šampión bude najskôr známy 7. mája, najneskôr 13. mája 2021.

V ročníku 2020/2021 nikto z Tipos extraligy nevypadne. Zospodu však bude súťaž otvorená pre víťaza druhej najvyššej súťaže – Slovenskej hokejovej ligy.

Žreb 1. kola Tipos extraligy:

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HC Mikron Nové Zámky

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Slovan Bratislava

HK Poprad – HK Nitra

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HK Dukla Trenčín

HC 07 Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš

HC Košice – HKM Zvolen

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM