Webnoviny - Svet

Zuzana Martináková predstavila kandidátku do volieb

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 14. decembra (WEBNOVINY) – Na kandidačnej listine Robíme to pre deti – SF je 114 žien a 20 mužov.

Na čele kandidátky je bývalá podpredsedníčka parlamentu a šéfka Slobodného fóra (SF), ktoré založila po odchode z SDKÚ-DS, Zuzana Martináková.

Dvojkou je bývalá novinárka Ľudmila Farkašovská a z tretieho miesta kandiduje vysokoškolská pedagogička z Košíc Mária Gamcová. Na 5. mieste kandidátky je primátorka Kremnice Zuzana Balážová. Prvú desiatku uzatvára rómska aktivistka Denisa Havrľová. Prvý muž na kandidátke bude kandidovať z 21. miesta.

Boj o lepšiu budúcnosť

Projekt Robíme to pre deti vznikol na pôde SF. Ide o ženy a matky, ktoré si uvedomujú alarmujúci stav spoločnosti. „Voľby rozhodnú o budúcnosti našich detí. Chceme lepšie podmienky pre naše deti. Ideme bojovať o budúcnosť našich detí, ktorá je ohrozená,“ vyhlásila dnes na tlačovej besede Martináková.

Podľa nej iniciatíva vznikla ako reakcia na krízu morálky a ekonomiky. „Slovensko začína žiť na úkor budúcich generácií,“ konštatovala. Iniciatíva podľa Martinákovej vznikla spontánne a nemala v prvej chvíli ambíciu vstupovať do volebného zápasu. Nie je tu však len pre tieto voľby.

„Každá si uvedomuje, že aj keď nezískame potrebných päť percent, ideme ďalej,“ uviedla líderka kandidátky. Parlamentné voľby berie ako míľnik, koľko ľudí sa iniciatíve podarí osloviť.

Zbierka na volebnú kauciu

Na volebnú kauciu sa kandidáti strany vyzbierali. „Jeden dal tisíc, druhý dvetisíc, najviac tritisíc eur a behom týždňa sme zložili čiastku. Snažíme sa podobne vyzbierať peniaze na kampaň. Naša kampaň bude finančne minimálna. Hlavný kanál komunikácie bude internet a sociálne siete. Nemáme za sebou silné finančné skupiny,“ uviedla Martináková.

Prioritami strany budú zdravotníctvo, školstvo a sociálna oblasť. Martinákovej bolo veľmi ľúto ako sa zaobchádzalo v politike s Ivetou Radičovou. „Veci okolo nej vnímame citlivo. So ženou by sa v politike takto zaobchádzať nemalo,“ povedala.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM