Webnoviny - Svet

Zuzulová v 1. kole v Maribore na 19. mieste

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP

MARIBOR 17. januára (WEBNOVINY) – Slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová postúpila do 2. kola nedeľňajšieho slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok v slovinskom Maribore. Dvadsaťpäťročná Slovenka si s vysokým štartovým číslom 35 vyjazdila v náročných podmienkach za hustého sneženia 19. priečku, keď za najrýchlejšou Marlies Schildovou zaostala o necelé tri sekundy (+2,93). "Bolo to ťažké, musela som bojovať. Korytá boli vyjazdené pomerne ďaleko od brán, takže som mala niekedy pocit, že idem do kopca. Rýchlejšie sa to asi nedalo. Dôležité je, že som to zišla. V druhom kole budem mať lepšie číslo, dúfam, že to bude trošku rytmickejšie ako 1. kolo, tak uvidíme,“ povedala v úvodnej reakcii Veronika Zuzulová pre agentúru SITA.

Prvé kolo patrilo najmä suverénnej Rakúšanke Marlies Schildovej. Skúsená špecialistka na túto disciplínu si po dravej jazde na hranici rizika vybudovala obrovský náskok pred konkurenciou. Jej krajanka Kathrin Zettelová zaostáva na 2. mieste o 1,09 s a tretia Nemka Maria Rieschová o 1,29 s. Schildová je víťazkou tohtosezónnych podujatí SP v slalome v Lienzi a vo Flachau a pred 2. kolom má veľkú šancu pripísať si triumf aj na trati Radvanje nad Mariborom. Na štart úvodného kola sa postavila s číslom 85 aj Jana Gantnerová ml., no v strednej časti trate spadla.

Výsledky: Slalom žien – 1. kolo: 1. Marlies Schildová (Rak.) 53,29, 2. Kathrin Zettelová (Rak.) +1,09, 3. Maria Rieschová (Nem.) +1,29, 4. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) a Sandrine Abertová (Fr.) +1,61, 6. Susanne Rieschová (Nem.) +1,65,…19. Veronika Zuzulová +2,93, Jana Gantnerová ml. (obe SR) nedokončila 1. kolo.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM