Jakub Forgács Krimi

Zvolenskí kriminalisti zastavili obchod s omamnými látkami. Pozrite si VIDEO zo zásahu

Vyšetrovateľ obvinil 50-ročného muža a jeho 28-ročnú manželku, pričom bol podaný aj návrh na ich väzobné stíhanie.

Zdroj: Facebook

Zvolenskí kriminalisti a Banskobystrickí „kukláči“ zasahovali v obci Slatinské Lazy. Mali podozrenie, že tam dochádza k páchaniu drogovej trestnej činnosti. V tejto súvislosti boli zadržané viaceré osoby. Informovali o tom muži zákona na svojej oficiálnej krajskej facebookovej stránke.

„Podozrenia kriminalistov sa potvrdili už krátko po vykonaní prvotných procesných úkonov. Bolo zistené, že páchatelia si po vzájomnej dohode, bez príslušného povolenia zabezpečovali a následne u seba prechovávali lieky viazané na lekársky predpis, pričom išlo o lieky s obsahom účinných látok, ktoré sú zaradené v III. skupine psychotropných látok uvedených v zákone o omamných a psychotropných látkach a prípravkoch. Lieky následne distribuovali jednotlivým odberateľom na celom území Slovenskej republiky. Inzerovali ich prostredníctvom voľne dostupnej internetovej stránky. Získané finančné prostriedky si ponechávali pre vlastnú potrebu,“ píše sa ďalej na stránke.

V súvislosti so zistenými skutočnosťami začal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície vo Zvolene trestné stíhanie vo veci zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, za zločin šírenia toxikománie a prečin neoprávneného podnikania. „Vyšetrovateľ už zo spomínaných skutkov obvinil 50-ročného muža a jeho 28-ročnú manželku, pričom bol podaný aj návrh na ich väzobné stíhanie,“ dodávajú policajti.

V OBRAZOCH: Zásah zvolenských kriminalistov a bystrických kukláčov
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM