Webnoviny - Svet

Zvonarevová neudržala slzy už po 1. sete štvorhry

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP

LONDÝN 3. júla (WEBNOVINY) – Ruská tenistka Vera Zvonarevová statočne uniesla sobotňajšiu prehru 3:6, 2:6 vo finále dvojhry na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone na tráve v Londýne s Američankou Serenou Williamsovou, ale ťarcha okolností na ňu naplno doľahla v neskoršom zápase o deblový titul. Rozplakala sa totiž už po neúspechu v tajbrejku prvého setu po boku krajanky Jeleny Vesninovej proti Američanke Vanii Kingovej a kazašskej reprezentantke Jaroslave Švedovovej. Tvár zaborila do uteráku a partnerka ju márne utešovala. Sama podľahla slzám po mečbale.

Šťastný koniec sa teda nekonal: členky „zbornej“ stratili druhú časť jednoznačne 2:6. Dvadsaťpäťročná Moskovčanka Zvonarevová bola šiestou ženou za ostatných 20 rokov, ktorá na majstrovstvách Anglicka dostala dve finálové šance. Ani jednu predtým nevyužila len Češka Jana Novotná v roku 1993. Zvonarevová a Vesninová vo štvrťfinále štvorhry šokujúco vyradili americké sestry Serenu a Venus Williamsové, predtým spolu naposledy hrali na newyorských US Open 2008.

„Nemala som za sebou dosť zápasov na tomto povrchu, keď som sem prišla, takže som sa rozhodla hrať aj štvorhru. Dosť mi to pomohlo aj vo dvojhre,“ skonštatovala zronená Zvonarevová, ktorá sa v sezóne 2006 radovala z miestneho primátu v miešanej štvorhre po boku Izraelčana Andyho Rama. SITA/AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM