Webnoviny - Svet

ZZ Top si vedia vážiť fanúšikov

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 7. októbra (WN/PR) – Už o niekoľko dní zavítajú do Bratislavy legendy južanského rocku – skupina ZZ Top. Štrnásteho októbra ich slovenskí fanúšikovia prvýkrát uvidia naživo v Sibamac Aréne. Zdá sa, že nielen fanúšikovia sa tešia na kapelu, ale aj kapela sa teší na fanúšikov. Ostrieľaným rockerom je jasné, že oddaní nadšenci sú hnacím motorom ich dlhoročnej kariéry.

ZZ Top majú očividne na srdci blaho svojich fanúšikov. V požiadavkách, ktoré dostali organizátori bratislavského koncertu od menežmentu kapely, je hneď niekoľko bodov špeciálne venovaných práve fanúšikom. Uvádza sa tam napríklad, že pracovníci bezpečnostnej služby sa nesmú správať k fanúšikom neprimerane agresívne. Týka sa to najmä „kotla“ priamo pred pódiom, kde musia byť počas koncertu bariéry. ZZ Top si vyhradzujú právo „vyhodiť“ ochrankára, ktorý by sa k rozblázneným fanúšikom správal škaredo. Na jeho miesto by musel okamžite nastúpiť niekto iný. Je však krajne nepravdepodobné, že by sa také niečo muselo riešiť na bratislavskom koncerte. Bezpečnostná služba má s podobnými akciami veľké skúsenosti a svoju profesionalitu preukázala už na desiatkach rockových vystúpení.

Zvláštnu kategóriu starostlivosti o prívržencov tvoria členovia oficiálneho fan klubu ZZ Top. Sú rozdelení podľa akýchsi hodností, pričom najvyššie stoja takzvaní „doživotní členovia“. To sú starí harcovníci, ktorí ZZ Top zasvätili svoj život. A práve ich si texaskí rockeri vážia natoľko, že im venovali celý jeden paragraf zmluvy s organizátormi koncertu…aj toho bratislavského. Uvádza sa tam, že „doživotní členovia“ oficiálneho fan klubu majú nárok na dve vstupenky na koncert. Organizátori im preto musia podržať 20 lístkov a zabezpečiť im miesta v najlepšej časti koncertnej haly. Každý doživotný člen sa môže prihlásiť a prísť si osobne vyzdvihnúť vstupenky. Je to však vyložene americká špecialita, preto nemožno očakávať, že by sa do Bratislavy dovalila záplava „doživotných členov“.

Bežní fanúšikovia ZZ Top a poctivej rockovej muziky si musia vstupenky kúpiť. Rozhodne je to skvelá investícia, pretože koncerty ZZ Top sú mimoriadnym hudobným zážitkom. Určite ním bude aj vystúpenie v bratislavskej Sibamac Aréne 14. októbra. Zopár lístkov na koncert sa ešte dá zohnať cez Ticketportal.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM