Futbal

2. predkolo Európskej ligy: DAC a Slovan s prehrou, víťazne len Trenčín

Európska liga pokračovala druhým predkolom, v ktorom sa predstavilo aj trio slovenských zástupcov. Z víťazstva sa napokon tešili len futbalisti Trenčína.

Ilustračný obrázok k článku 2. predkolo Európskej ligy: DAC a Slovan s prehrou, víťazne len Trenčín

Futbalisti AS Trenčín zvíťazli vo štvrtok v prvom zápase 2. predkola Európskej ligy na ihrisku poľského tímu Górnik Zabrze 1:0. O jediný gól stretnutia sa postaral v 39. minúte Philip Azango.

Odveta je na programe o týždeň 2. augusta o 17.30 h na Myjave.

Górnik Zabrze – AS Trenčín 0:1 (0:1)

Gól: 39. Azango. Rozhodcovia: Gestranius – Aravirta, Alakare (Fín.), ŽK: Wolniewicz, Smuga, Angulo – Yem, Šemrinec

Zostavy a striedania:

Zabrze: Loska – Wolniewicz, Wisniewski, Suarez, Gryszkiewicz – Liszka (78. Biedrzycki), Matuszek, Žurkowski, Smuga (61. Urynowicz)- Angulo, Jimenez

Trenčín: Šemrinec – Yem, Šulek, Lawrence, Julien (89. Skovajsa) – Čatakovič (83. Ubbink), El Mahdioui, Zubairu – Sleegers (73. Bukari), Mance, Azango

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Futbalisti fortunaligového FC DAC 1904 Dunajská Streda prehrali vo štvrtkovom úvodnom stretnutí 2. predkola Európskej ligy doma s Dinamom Minsk 1:3. Hostia prvýkrát viedli po góle Romana Begunova, Erik Pačinda vyrovnal krátko pred prestávkou z jedenástky. O víťazstve Dinama rozhodol striedajúci Alexander Makas v 77. minúte, tretí gól pridal v nadstavenom čase Uroš Nikolič. Domáci dohrávali od 39. minúty bez vylúčeného Milana Šimčáka.

Odveta je na programe o týždeň 2. augusta o 18.00 SELČ v bieloruskej metropole.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – Dinamo Minsk 1:3 (1:1)

Góly: 45. Pačinda (z 11 m) – 24. Begunov, 77. Makas, 90.+4 Nikolič. ŽK: Šimčák, Kalmár – Chvasčinski, Gurenko, ČK: 39. Šimčák (DAC) po 2. ŽK. Rozhodovali: Bojko – Alochin, Volodin (všetci Ukr.), 9227 divákov

Dunajská Streda: Macej – Koštrna, Šatka, Huk, Šimčák – Herc (42. Davis), Ljubičič, Kalmár (74. M. Vida) – Pačinda, Bayo, K. Vida (87. Treťjakov)

Minsk: Gorbunov – Žavnerčik, Galovič, Rodrigues, Šitov – Korzun (81. Trebotič), Yahaya – Begunov, Nikolič, Chvasčinski (61. Gurenko) – Ivanov (71. Makas)

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtok v prvom zápase 2. predkola Európskej ligy na pôde maltského FC Balzan 1:2. Domáci išli do vedenia v prvom polčase po góle Bojana Kaljeviča v 17. minúte, po prestávke zvýšil v 67. minúte na 2:0 Uroš Lubomirac. Za Slovan znížil v 74. minúte Vukan Savičevič. Odveta je na programe o týždeň v Bratislave.

FC Balzan – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:0)

Góly: 17. Kaljevič, 67. Ljubomirac – 74. Savičevič. Rozhodovali: Maae – Hummelgaard, Sörensen (Dán.), ŽK: Rabiu (Slovan)

FC Balzan: Sultana – Božovič, Johnson, Serrano, Bezzina – Silvič, Lepovič – Ljubomirac, Cadu (82. Camilleri), Lecao (76. Correa) – Kaljevič

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Nono – Holman (46. Savičevič), Rabiu (72. Dražič), Moha – Čavrič (72. Cmiljanič), Špo­rar