Monika Hanigovská Zo Slovenska

Ako si tu žijeme? Je to už lepšie, no v mnohom zaostávame za inými krajinami

Medzinárodná kontrola ukázala, ako žijeme na Slovensku. V niektorých oblastiach sa čísla zlepšujú, inde zaostávame za zvyškom Európy.

Ilustračný obrázok k článku Ako si tu žijeme? Je to už lepšie, no v mnohom zaostávame za inými krajinami
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) vydal v týchto dňoch správu, ktorá ukazuje, ako sa nám žije na Slovensku. „Slovensku sa darí aktívne bojovať s chudobou, pandémia však prináša nové výzvy,“ opisuje na svojom webe, pričom prízvukuje, že počet ľudí ohrozených chudobou na Slovensku klesol za viac ako 10 rokov z 1,1 milióna v roku 2008 na 877-tisíc v roku 2019.

Sme lepší ako priemer

„To predstavuje podiel 16,4 % populácie, pričom európsky priemer je 21,4 %. V medzinárodnom porovnaní sa Slovensku darí bojovať proti chudobe a plní si záväzky vyplývajúce zo stratégie Európa 2020, zameranej na znižovanie počtu ľudí ohrozených chudobou alebo sociálnym vylúčením,“ hlási výsledky z medzinárodnej kontroly piatich krajín, do ktorej sa zapojili národné autority pre oblasť externej kontroly v Maďarsku, Bulharsku Chorvátsku, Lotyšsku a slovenský Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ). Kde je teda problém? Kontrola ukazuje aj nelichotivé výsledky výskumu.

Niektorí z vás si nemôžu dovoliť ani dovolenku. Problémov je však oveľa viac! Článok pokračuje na druhej strane.

Čo sa deje na Slovensku?

Máte pocit, že na Slovensku sa žije lepšie?

nie
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM