Webnoviny - Svet

Aktivisti obkľúčia parlament, polícia je pripravená

WEBNOVINY.SK

Účastníci protestu Gorila – 3. v Bratislave na Námestí SNP. Bratislava, 10. február 2012.Foto: SITA/Marián PeigerBRATISLAVA 29. februára (WEBNOVINY) – Protestujúci proti Gorile chcú v stredu obkľúčiť budovu Národnej rady SR a nepustiť poslancov domov dovtedy, kým si nezrušia trestnoprávnu imunitu v skrátenom legislatívnom konaní.

„Vyzývame všetkých občanov, aby prišli pred národnú radu a budeme sa snažiť zablokovať všetky východy z parlamentu,“ oznámil na dnešnej tlačovej besede organizátor protestov Peter Pčolinský. Občania na Facebooku podľa neho rozhodli, že niektorí sa presunú do Petržalky pred sídlo finančnej skupiny Penta.

Organizátori vyzývajú ľudí, aby si pred parlament doniesli stany, spacáky a jedlo. Ako dodal Pčolinský, rokovanie v NR SR je verejné, preto protestujúci pôjdu dnu v takom množstve, v akom to len bude možné. Organizátori zároveň vyzývajú premiérku Ivetu Radičovú, aby zvolala pred zasadnutím parlamentu mimoriadne zasadnutie vlády, kde by sa zaoberali návrhom zákona o zrušení trestnoprávnej imunity poslancov v skrátenom legislatívnom konaní.

Obrazom: Protest Gorila v Bratislave, 27. január 2012

Obrazom: Protest Gorila v Bratislave, 3. február 2012

Na verejné zhromaždenia je pripravená aj polícia

Policajti počas protestu Gorila – 4. pred sídlom SDKÚ-DS v Bratislave. Bratislava, 24. február 2012.Foto: SITA/Diana ČernákováNa zhromaždenia, ktoré sa dnes uskutočnia v Bratislave, sa pripravila aj polícia. Prvé zvolané, ale neoznámené by sa malo uskutočniť pred NR SR od 10:00 do 17:00 a nasledovať by mal pochod do bratislavskej Petržalky. Druhé, oznámené by malo byť od 15:45 do 18:00 na námestí SNP.

Ako agentúru SITA informoval bratislavský policajný hovorca František Peczár, na obe akcie bol vyčlenený dostatočný počet policajtov z viacerých útvarov, ktorí budú dohliadať na zabezpečenie verejného poriadku, rovnako budú dohliadať aj na bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke. V čase zhromaždenia nie sú plánované žiadne dopravné obmedzenia.

Situáciu bude polícia monitorovať a v prípade potreby je pripravená prijať aj opatrenia na obmedzenie dopravy. K pokojnému priebehu zhromaždení môžu prispieť aj účastníci tým, že budú dodržiavať ustanovenia zákona o zhromažďovacom práve a budú dbať na pokyny zvolávateľa, zástupcu miestneho úradu a polície, dodal Peczár.

Obrazom: Protest Gorila v Bratislave, 10. február 2012

Obrazom: Protest Gorila v Bratislave, 24. februára 2012

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM