Monika Gécziová Regióny

Aktuálne REBRÍČKY slovenských škôl: Ktoré bardejovské sa dostali najvyššie?

Najnovšie hodnotenie škôl podľa inštitútu INEKO je na svete. Pozreli sme sa na to, ako sa vo vylepšených rebríčkoch umiestnili tie bardejovské.

Ilustračný obrázok k článku Aktuálne REBRÍČKY slovenských škôl: Ktoré bardejovské sa dostali najvyššie?
Zdroj: TASR

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil vylepšené rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku, ktoré boli doplnené o údaje za viacero sledovaných ukazovateľov. „Doplnili sme aktuálne údaje o výsledkoch žiakov v celoštátnych testovaniach piatakov a deviatakov na ZŠ a tiež výsledky absolventov SŠ v externej časti maturitných skúšok, pričom novinkou je pridanie výsledkov z cudzích jazykov na úrovni C1 (v predmetoch anglický a nemecký jazyk),“ uvádza INEKO.

Podľa rebríčka sa tak najlepšou základnou školou na Slovensku stala Základná škola Krosnianska 4, Košice – Dargovských Hrdinov, víťazom v kategórii stredných škôl sa stala Obchodná akadémia, Kukučínova 2, Trnava a najlepším gymnáziom je podľa hodnotenia INEKO Škola pre mimoriadne nadané deti – Gymnázium, Teplická 7, Bratislava – Nové Mesto.

Bardejovské školy v celoslovenskom hodnotení neobstáli práve najlepšie a ani jedna z nich sa v rámci Slovenska nedostala do prvej tridsiatky. Pri hodnotení škôl v rámci Prešovského kraja to už však vyzerá o niečo lepšie.

Najlepšie bardejovské školy

Medzi základnými školami sa najlepšie viedlo Základnej škole, Komenského 23, ktorá medzi školami Prešovského kraja získala pekné šieste miesto. V rámci stredných odborných škôl je podľa hodnotenia inštitútu na tom najlepšie Stredná priemyselná škola, Komenského 5, ktorá si vyslúžila 30. miesto. No a medzi gymnáziami sa umiestnili v prvej tridsiatke hneď dve z nášho mesta. Na 14. mieste skončilo Gymnázium Jiráskova 12 a na 27. mieste Súkromné gymnázium, Ul. 29. augusta 4.

Najlepšou základnou školou v Prešovskom kraji sa stala Základná škola, Karpatská 11, Svidník. Najlepšou strednou odbornou školou SPŠ Elektrotechnická, Plzenská 1, Prešov a najlepším gymnáziom Spojená škola – Gymnázium, Sládkovičova 4, Prešov.

Upozornenie

INEKO upozorňuje, že hodnotenie výsledkov žiakov nezohľadňuje rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi, než je vzdelávací proces (napríklad rozdiely v sociálnom zázemí) a nemeria ani pridanú hodnotu školy, čiže to, aké zručnosti a vedomosti škola v danom období odovzdala svojim žiakom, a preto komplexne nevypovedá o kvalite školy.

Foto: ilustračné

Zdroj: INEKO
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM