Barbara Dallosová Správy Zo Slovenska

AKTUÁLNE zo súdu: Prehovorila Zsuzsová, vražda Kuciaka vraj bola pasca na Kočnera

Proces v kauze vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice pokračuje. K slovu sa dostala Alena Zsuzsová.

Ilustračný obrázok k článku AKTUÁLNE zo súdu: Prehovorila Zsuzsová, vražda Kuciaka vraj bola pasca na Kočnera
6
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Motívom vraždy novinára Jána Kuciaka bol úmysel zničiť Mariana Kočnera V utorok to pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) zopakovala Alena Zsuzsová. Tá čelí spolu s Kočnerom obžalobe pre objednávku vraždy novinára a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Pasca na Kočnera?

„Vražda Jána Kuciaka ublížila najviac osobe Mariana Kočnera a nemal z nej absolútne žiadny osoh,“ vyhlásila Zsuzsová.

Tvrdí, že bolo všeobecne známe, že sa mal Kočner Kuciakovi vyhrážať. Preto objednávateľ vraždy podľa jej slov vedel, že ak sa niečo Kuciakovi stane, prvým podozrivým bude práve on.

Potvrdila, že v minulosti požičala 20 000 eur Zoltánovi Andruskóovi, ktorý je v kauze už právoplatne odsúdený. Odmietla, že by si u neho niekedy mala objednať vraždu. „Andruskó si nikdy žiadnou vraždou svoju pôžičku u mňa neodpracoval. Úroky z nej mi platil až do dňa jeho zadržania,“ vyhlásila.

Objektívne dôkazy

Splnomocnenci poškodených Kuciakovcov zdôraznili, že objektívne dôkazy, aj komunikácia medzi Alenou Zsuzsovou a Marianom Kočnerom sú v rozpore s týmito jej tvrdeniami. „Nie je zrejmé, aký motív by mal mať svedok Andruskó vypovedať nepravdu. A to od začiatku samotného trestného stíhania,“ dodal splnomocnenec Ján Dulovič.

Súd v kauze vraždy novinára a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej rozhoduje o vine Kočnera a Zsuzsovej. ŠTS ich pôvodne oslobodil spod obžaloby, ale Najvyšší súd (NS) SR vrátil vlani v máji prípad prvostupňovému súdu. Právoplatné sú v tejto kauze tri rozhodnutia. Miroslav Marček a Tomáš Szabó dostali 25-ročné nepodmienečné tresty odňatia slobody. Andruskó 15 rokov nepodmienečne. Obžalobe čelia aj v kauze prípravy vrážd prokurátorov.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM