Aktualizované Správy Zo Slovenska

Ani na druhý pokus nebol parlament uznášaniaschopný, chýbali aj poslanci Smeru

Piatkové hlasovanie NR SR nebolo ani na druhý pokus úspešné.

Ilustračný obrázok k článku Ani na druhý pokus nebol parlament uznášaniaschopný, chýbali aj poslanci Smeru
Zdroj: TASR

Opozícia označila hlasovanie o skrátenom legislatívnom konaní k trom vládnym návrhom na mimoriadnej schôdzi za pokrytectvo vládnej koalície. Zhodli sa na tom poslanci Národnej rady (NR) SR) Miroslav Beblavý (nezaradený), Eduard Heger, (OĽaNO) a Karol Galek (SaS).

Nebolo ich dosť

„Sme radi, že sa im nepodarilo presadiť skrátené legislatívne konanie,“ povedal po neúspešnom hlasovaní Beblavý s tým, že členovia koalície sami nechcú nič meniť, ale využívajú sociálne opatrenia na volebnú kampaň.

„Ak im tak veľmi záleží na ľuďoch, kde sú ich poslanci? To je jasná vizitka,“ vyhlásil Heger s tým, že poslanci Smeru-SD sa otočili chrtom vlastným voličom. Galek označil vládne návrhy na mimoriadnej schôdzi za predvolebnú korupciu.

„Ani oni sami neboli presvedčení, že je to dobrý nápad a na schôdzi sa nezúčastnili,“ podotkol.

Predseda Sme rodina Boris Kollár po hlasovaní skonštatoval, že šéfovi Smeru-SD nejde o presadenie sociálnych opatrení, hovorí o predvolebnom divadle.

Vraj sú chorí

Robert Fico si podľa neho nesplnil domácu úlohu, pretože nevedel zabezpečiť dostatočný počet poslancov na hlasovanie. Skrátené legislatívne konanie nepodporili poslanci opozície a s nimi ani poslanci okolo Ľubomíra Galka, ktorí odišli z SaS.

Piatkové hlasovanie NR SR nebolo ani na druhý pokus úspešné. Plénum nebolo uznášaniaschopné. Rozhodnúť malo o návrhu na skrátené legislatívne konanie k trom vládnym návrhom, a to k zavedeniu 13. dôchodku na Slovensku, zrušeniu diaľničných známok a zvýšeniu prídavku na dieťa.

Prítomných bolo len 68 zákonodarcov. Opoziční poslanci zo strán SaS, OĽaNO, Sme rodina a nezaradení poslanci sa prezentovali ako neprítomní na hlasovaní. Rovnako aj klub Most-Híd okrem poslanca Eduarda Adamčíka, ktorý bol za.

„Boli sme skoro všetci,“ povedal poslanec Jozef Valocký (Smer-SD) s tým, že nevedel, kde sú tí, ktorí neprišli. „Ja si myslím, že to schválime v utorok,“ dodal.

Podľa jeho slov sú niektorí poslanci za Smer-SD chorí. Ani poslanec Dušan Muňko (Smer-SD) nevedel povedať, čo sa stalo, keď nebol parlament uznášaniaschopný.

„Všetci sú pripravení, nebojte sa,“ povedal novinárom poslanec Ľubomír Vážny (Smer-SD). „Neviem, kde sú, tak sa opýtajte ich,“ odpovedal na otázku, kde sú poslanci, ktorí v rokovacej sále chýbali. Hlasovanie bolo odložené na utorok 25. februára o 10. hodine.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie