Webnoviny - Svet

Arcibiskup Bezák sa vrátil do Trnavy na billboardoch

WEBNOVINY.SK

TRNAVA 1. augusta (WEBNOVINY) – Odvolaný arcibiskup Róbert Bezák má v Trnave ďakovné billboardy.

Po meste je na frekventovaných miestach rozmiestnených šesť billboardov s fotografiou emeritného arcibiskupa a nápisom Mons. Róbert Bezák navždy náš arcibiskup… Ďakujeme.

Objednala si ich skupina mladých veriacich, ktorá však chce zostať v anonymite. Peniaze na takúto podporu pochádzajú od priaznivcov emeritného arcibiskupa.

Tí istí mladí umiestnili už pred dvoma týždňami na budovu pri železničnej stanici transparent, prostredníctvom ktorého sa dožadovali uvedenia dôvodov, ktoré viedli k odvolaniu obľúbeného arcibiskupa. Iná skupina veriacich pokračuje v zbieraní podpisov pod petíciu na podporu Bezáka. Podpisovanie sa malo pôvodne skončiť v piatok 3. augusta, pre neutíchajúci záujem jej organizátori rozhodli o predĺžení termínu do konca augusta.

Svätý Otec Benedikt XVI. začiatkom júla odvolal arcibiskupa Róberta Bezáka z pastoračného riadenia Trnavskej arcidiecézy. Za trnavského arcibiskupa bol Bezák menovaný 18. apríla 2009 a vysvätený 6. júna.

Až do vymenovania nového pastiera pre Trnavskú arcidiecézu bude jej pastoračným riadením poverený pomocný biskup Ján Orosch ako apoštolský administrátor „sede vacante“. To znamená, že bude podriadený priamo Svätej stolici. Vymenovanie administrátora je dočasným riešením.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM