Webnoviny - Svet

Austrálčania nie sú podľa Kewella zatiaľ pripravení na MS

WEBNOVINY.SK

SYDNEY 11. októbra (WEBNOVINY) – Austrálska futbalová reprezentácia síce v sobotňajšom medzištátnom priateľskom stretnutí s Holandskom uhrala bezgólovú remízu, jej dlhoročná opora Harry Kewell si však myslí, že národný výber krajiny „protinožcov“ čaká pred budúcoročnými majstrovstvami sveta ešte mnoho práce.

„Holanďania sú momentálne tretím najlepším mužstvom na svete a ukázali nám, že musíme skloniť hlavy. Uvedomili sme si, že nebude jednoduché hrať proti takýmto silným tímom, na majstrovstvách sveta sa im však nevyhneme. Zatiaľ nemáme potrebnú formu. Dokázali sme ich síce ubrániť, ale smerom dopredu by sme potrebovali viac,“ nechal sa počuť bývalý krídelník Leeds United a FC Liverpool, ktorý si teraz oblieka dres tureckého klubu Galatasaray Istanbul.

„Bolo pre mňa dôležité vidieť, aký výkon podajú hráči širšieho kádra. Všetci videli, že sme hrali rovnako, ako sa nám to darí v inom zložení. Mali sme smolu, že sa nám nepodarilo skórovať, celkovo som však spokojný,“ vyhlásil holandský kouč Bert van Marwijk, ktorý do Austrálie nevzal viacero hráčov základnej jedenástky.

Austrália i Holandsko sú už istými účastníkmi budúcoročných majstrovstiev sveta, ktoré sa uskutočnia v Juhoafrickej republike.

SITA/AP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM