Správy Zo zahraničia

Kengura ZABILA svojho majiteľa a zaútočila aj na policajtov: Tí ju ZASTRELILI!

U protinožcov v Austrálii sa udial nezvyčajný prípad. Kengura, ktorá bola chovaná v zajatí, usmrtila svojho "pána".

Ilustračný obrázok k článku Kengura ZABILA svojho majiteľa a zaútočila aj na policajtov: Tí ju ZASTRELILI!
Zdroj: pixabay.com

Kengura na západe Austrálie zaútočila na svojho majiteľa a spôsobila mu zranenia, ktorým nakoniec podľahol. V Austrálii ide o prvý smrteľný útok kengury na človeka od roku 1936.

V utorok to oznámila tamojšia polícia. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Ohrozovala policajtov

Príbuzní našli 77-ročného muža s vážnymi zraneniami na jeho pozemku ešte v nedeľu. Polícia uviedla, že na muža zaútočila kengura, ktorú si s najväčšou pravdepodobnosťou choval ako domáce zviera.

Keďže kengura ohrozovala policajné a záchranné zložky, ktoré sa tak nemohli dostať k zranenému mužovi, museli ju policajti zastreliť.

Austrálske právne predpisy zabraňujú obyvateľom chovať voľne žijúce zvieratá ako domáce. Polícia však uviedla, že zatiaľ nevie poskytnúť informácie o tom, či mala obeť na chov kengury oficiálne povolenie.

V zajatí sú agresívne

Tanya Irwinová z Centra na záchranu voľne žijúcich zvierat však uviedla, že úrady v zväzovom štáte Západná Austrália vydávajú povolenia na chov kengúr len zriedkavo. Kengura, ktorá zaútočila na svojho majiteľa, bola podľa nej „dospelý jedinec mužského pohlavia, ktorí sú zvyčajne pomerne agresívni a neradi žijú v zajatí“. Dodala, že kengury nie sú „milé zvieratá, ale divoké“.

Kengura sivá, ktorá na muža zaútočila, sa na juhozápade Austrálie vyskytuje bežne. Tieto vačkovce dorastajú do výšky 1,3 metra a vážiť môžu až 54 kilogramov.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM