Webnoviny - Svet

Austrálski Pink Floyd zahrali vo vypredanej Inchebe

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/Viktor ZamborskýBRATISLAVA 3. februára (WEBNOVINY) – Britská progersívno-rocková formácia Pink Floyd je už prakticky 15 rokov neaktívna a tak sa jej fanúšikovia na celom svete musia spoliehať na ich náhradníkov združených v The Australian Pink Floyd Show (TAPFS). Jedna z najznámejších tribute kapiel na svete zavítala s novým programom Big Pink – Greatest Hits aj na Slovensko.

Prvou z dvoch zastávok bola v stredu večer bratislavská Incheba, ktorá bola vypredaná už viac ako týždeň vopred. Začiatok koncertu organizátori stanovili na 19:00, no len málokto tušil, že hudobníci sa dostavia na pódium na minútu presne. Následkom toho panoval v Expo aréne počas prvých minút chaos, ktorý ale postupne ustal. The Australian Pink Floyd Show svoje vystúpenie rozdelili na dve časti. V tej prvej ešte diváci nepotrebovali 3D okuliare. Na vlastné oči si mohli vychutnať hru svetiel a projekciu na kruhovom plátne nad pódium a vypočuť skladby ako Shine On You Crazy Diamond či Learning To Fly. Skupina mala v Inchebe dobrý zvuk a vynikala aj inštrumentálnou zručnosťou. Podľa slov samotných návštevníkov sa na Pink Floyd podobali aj po vokálnej stránke. Koncert predelila 20-minútová prestávka, po ktorej sa návštevníci dočkali ešte väčšej šou ako v prvej časti. Hity ako Time, What Do You Want From Me? alebo Money boli pastvou pre uši, zatiaľ čo oči si mohli vychutnať aj obrovského nafukovacieho učiteľa z klipu Another Brick in the Wall, Part II. a neskôr rovnako vysokého zajaca na pódiu. Povinnou jazdou bola pôsobivá interpretácia spomentuej nesmrteľnej klasiky Another Brick in the Wall, Part II. Po nej nasledovala balada Wish You Were Here s dominantnými akustickými gitarami. Revival zoskupenie pochádzajúce z mesta Adelaide, ktoré funguje už od roku 1988, vystúpenie ukončilo piesňou Comfortably Numb. Po nej nasledoval ešte jeden prídavok s veľkým lietajúcim prasaťom v pozadí.

Zimná koncertná sezóna na Slovensku je chudobná na veľké hudobné produkcie, vystúpenie The Australian Pink Floyd Show bolo preto v tomto smere výnimkou. Už dnes večer si ho budú môcť vychutnať aj ľudia v košickej Steel Aréne, kde sa koncert začne o 19:00.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM