MAK Správy Zo Slovenska

Deti sa vrátia do škol ešte neskôr, hovorí nastupujúci minister Gröhling

Nastupujúci minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) si nemyslí, že by mohlo dôjsť k predčasnému ukončeniu školského roka.

Ilustračný obrázok k článku Deti sa vrátia do škol ešte neskôr, hovorí nastupujúci minister Gröhling
Zdroj: TASR

Pripúšťa však, že dočasné prerušenie vyučovania v súvislosti s výskytom nového koronavírusu bude dlhšie ako dva týždne. Uviedol to pred novinármi po piatkovej ustanovujúcej schôdzi Národnej rady SR.

O ďalšom vývoji v prípade prevádzky škôl bude hovoriť ešte počas najbližšieho víkendu s nastupujúcim ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím (OĽaNO) a aj v rámci krízového štábu. „Neviem si predstaviť, že už po dvoch týždňoch sa vrátia žiaci do škôl, takže jedna z možností je predĺžiť prerušenie výučby o ďalšie dva týždne, ale o tomto budeme rokovať, preto nepredbiehajme,“ povedal. Uistil, že urobí všetko preto, aby sa školský rok skončil v plánovanom termíne.

Do úradu by mal fyzicky nastúpiť hneď po vymenovaní novej vlády prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou, teda v sobotu (21.3.) popoludní. „Mám dohodnuté stretnutie s pani končiacou ministerkou Martinou Lubyovou (SNS), že sa osobne stretneme v sídle ministerstva, aby som prebral úrad i niektoré dokumenty,“ informoval. „Hneď potom budem mať stretnutie s jednotlivými ľuďmi a tímom, aby sme začali pracovať na tom, čo je potrebné,“ dodal.

Gröhling bol v predchádzajúcom volebnom období členom Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport, od roku 2017 pôsobil takisto ako poradca pre oblasť školstva pre úrad Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie