Webnoviny - Svet

Banášová predviedla v hoteli Kempinski hriešne tango

WEBNOVINY.SK

Moderátorka večera Adela Banášová s priateľom Petrom Modrovským na 12. benefičnom Rotary Kempinski bále.Foto: Igor Daniš BRATISLAVA 13. februára (WEBNOVINY) – Luxusný bratislavský Kempinski hotel River Park má za sebou premiérový ples. Na v 12. reprezen­tačnom bále Rotary klubov sa zabávalo vyše sto vedúcich osobností z podnikateľských a odborných kruhov so svojimi polovičkami.

Slávnostným večerom sprevádzala Adela Banášová, ktorá pre prítomnosť zahraničných hostí večer odmoderovala v troch jazykoch – slovenčine, angličtine a nemčine. Okrem toho si s jej priateľom, profesionálnym tanečníkom Petrom Modrovským, na úvod spoločne zatancovali aj tango, pri ktorom si zohratá dvojica vymieňala aj nefalšované horúce pohľady. Prítomným zaspievala bývalá SuperStaristka Barbora Balúchová s kapelou Starmánia, tancachtivým hosťom zahral Gustav Brom Big Band pod vedením Vlada Valoviča. Hviezdou večera bola Sisa Sklovska, tá má s vystupovaním na plesoch bohaté skúsenosti. „Skoro každý víkend mám nejaký ples, buď v Čechách alebo kdekoľvek na Slovensku. Ja to však neberiem ako prácu, mám veľmi rada spoločnosť,“ povedala pre portál WEBNOVINY.sk 45-ročná manželka generálneho riaditeľa poisťovne Juraja Lelkesa. Na rozdiel od kolegýň si plesové šaty nepožičiava, ale kupuje, vraj už má doma celkom bohatú zbierku. Rodená Žilinčanka spievala hosťom až do posledných chvíľ večera, keď zábavu na tanečnom parkete o druhej hodine nadránom zakončili posledný valčík.

Prezident Danube Rotary Club Peter Kucer v rozhovore pre portál WEBNOVINY.sk prezradil, že pre tri bratislavské Rotary kluby vôbec nebolo ľahké takýto program zosúladiť. „Boli to dlhé diskusie, tri kluby, tri rôzne názory. Niektorí majú históriu za sebou a je tu otázka, aké by malo byť Rotary, či viac konzervatívne alebo viac moderné. Program bol, si myslím, nakoniec poznačený veľmi progresívnym myslením. Je to aj znak väčšej otvorenosti a začlenenia sa do dynamického sveta,“ komentoval. O vízii budúceho ročníka nechcel veľa prezrádzať: „Poviem len – veľký divadelný ples.“

Výťažok zo vstupeniek na bál, ako aj z predaja tombolových lístkov poputuje na pomoc zdravotne hendikepovaným deťom prostredníctvom Detského fondu Slovenskej republiky – Konto Bariéry. Kucer zatiaľ nevedel odhadnúť, koľko peňazí sa z večera vyzbieralo. „Určite však pôjde o veľmi atraktívnu sumu,“ dodal prezident klubu Rotary, ktorý sám kúpou lístkov do tomboly prispel výškou 100 eur. Svojho honoráru sa v prospech dobročinnosti zriekla aj Adela Banašová.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM