Webnoviny - Svet

Bezdomovec bol v deň vraždy študentky Anikó s obžalovaným

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto. Foto: SITABRATISLAVA 24. februára (WEBNOVINY) – V kauze vraždy študentky Anikó B. dnes vypovedal bezdomovec Roman H., ktorý tvrdí, že bol v deň tohto skutku pri dome zabitej spolu s obžalovaným Dávidom B. Bezdomovec a obžalovaný sa predtým stretli náhodne na autobusovej stanici.

Tam Dávid B. čakal na priateľku, ktorá však nepricestovala. Bezdomovec uviedol, že mu Dávid B. sľuboval nejakú fušku, ale najprv sa spolu vybrali za jeho priateľkou, či je doma.

Podľa svedkových slov zabúchal Dávid B. na okno bytu, kde jeho kamarátka bývala, a predstavil sa ako polícia. Bezdomovec povedal, že ďalej čakal pred domom, Dávid B. zmizol, nevie presne kam. Svedok pred domom čakal asi 20 minút, ale Dávid B. neprichádzal, tak sa rozhodol odísť.

Zakričal smerom do bytu, Dávid B. nato, pravdepodobne cez odchýlené okno, odpovedal. Dávid B. podľa svojho obhajcu od začiatku priznáva, že v byte Anikó v deň vraždy bol. Odmieta však, že ju zabil. Pred súdom dnes vypovedala aj bývalá priateľka Dávida B., ktorú v minulosti znásilnil. Počas ich vzťahu býval podľa jej slov žiarlivý, násilnícky, vyhrážal sa jej, tvrdil o sebe, že je policajt. Nosieval nožík a niekedy aj plynovú pištoľ. Pojednávanie po jej výpovedi odročili na 31. marca.

Prvá minuloročná vražda v Bratislave

Vražda vysokoškoláčky Anikó bola prvou v minulom roku v Bratislave. Dievča zavraždili 6. januára v byte na Sibírskej ulici v Bratislave. Dávida z vraždy obvinili o dva dni neskôr. Na novembrovom pojednávaní vypovedal spoluväzeň obžalovaného, ktorý uviedol, že sa mu vo väzbe Dávid B. k vražde priznal.

Dávida v roku 2006 obvinili z dvojnásobného zločinu znásilnenia. V tom čase spáchal aj úverový podvod a pokus o prečin ublíženia na zdraví a výtržníctva. Z väzby ho prepustili v decembri 2008. Za tieto trestné činy ho vo februári 2010 odsúdil Okresný súd Bratislava 5 na trinásť rokov väzenia, čo neskôr, v auguste, potvrdil aj odvolací Krajský súd v Bratislave.

Afekt hnevu

Na januárovom pojednávaní v kauze vraždy Anikó súdny znalec hovoril o duševnej poruche, ktorou trpí Dávid B. Podľa znalca však táto nemala vplyv na rozpoznanie závažnosti konania obžalovaného. Podľa znalca obžalovaný netrpí sexuálnou deviáciou, hypersexualita je súčasťou jeho osobnosti.

Sexuálny motív skutku podľa znalca sa nezistil, obžalovaný čin spáchal vo vystupňovanom afekte hnevu. Podľa ďalšieho znaleckého posudku obžalovaný nedokáže pokojne riešiť situácie, pri ktorých je vystavený neúspechu. Jeho resocializácia je podľa posudku možná, musel by však byť aktívny a chcieť.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM