MAK Správy Zo Slovenska

Sme pripravení na karantény celých miest? Kvôli koronavírusu bude zasadať Bezpečnostná rada

Bezpečnostná rada SR sa bude tento týždeň zaoberať pripravenosťou Slovenska na zabezpečenie karantény obce či regiónu v prípade nákazy koronavírusom.

Ilustračný obrázok k článku Sme pripravení na karantény celých miest? Kvôli koronavírusu bude zasadať Bezpečnostná rada
14
Galéria

Ako informoval tlačový a informačný odbor Rada bude zasadať vo štvrtok (27. 2.) od 10.00 h na Úrade vlády (ÚV) SR v Bratislave.

„Členovia budú informovaní o tom, ako je Slovenská republika pripravená zabezpečiť karanténu obce či regiónu v prípade nákazy koronavírusom,“ poznamenal tlačový odbor.

Na rokovaní budú prítomní aj hlavný hygienik SR Ján Mikas a podpredsedníčka Správy štátnych hmotných rezerv SR Lucia Gocníková.

Ministerstvo zdravotníctva SR v spolupráci s Úradom verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR zriadilo nepretržité call centrum vo všetkých regiónoch Slovenska.

Ak cestujete, registrujte sa

Odborníci na telefonických linkách poskytujú informácie k aktuálnej situácii týkajúcej sa výskytu nového koronavírusu či odporúčania pre osoby, ktoré sa nachádzajú v oblastiach, respektíve sa vrátili z krajín, v ktorých sa výskyt nového koronavírusu potvrdil.

Aktuálne v rámci Call centra funguje deväť telefonických liniek, ktoré sú prístupné pre verejnosť 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Rovnako je k dispozícii e-mailová adresa novykoronavirus@uvzsr.sk.

Rezort diplomacie zasa odporúča cestujúcim využiť možnosť bezplatnej registrácie pre občanov na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka.

Výskyt koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie pomenované COVID-19, hlásili po prvý raz v decembri 2019 v čínskom meste Wu-chan, metropole provincie Chu-pej. Mimo Číny ho odvtedy zaznamenali vo viac ako 25 krajinách.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie