Svet Kultúra Zo zahraničia

Bill Cosby urovnal žalobu za očierňovanie: O ženách tvrdil, že klamali o sexuálnych útokoch

Americký komik Bill Cosby súhlasil s urovnaním žaloby za očierňovanie, ktorú naňho podalo sedem žien. Cosby totiž o nich tvrdil, že klamali, keď ho obvinili z pohlavného zneužívania. O najnovšom vývoji informovala agentúra DPA, ktorá sa odvolala na súdne dokumenty odovzdané v piatok.

Ilustračný obrázok k článku Bill Cosby urovnal žalobu za očierňovanie: O ženách tvrdil, že klamali o sexuálnych útokoch
Zdroj: TASR

Podrobnosti urovnania sporu nie sú v súdnych materiáloch uvedené. Jedna z týchto siedmich žien nedávno zomrela, spresnila agentúra AP.

Žalujúce strany v tomto súdnom prípade patria k vyše 50 ženám, ktoré verejne vystúpili a obvinili Cosbyho (81) zo sexuálnych útokov. Malo k nim dochádzať niekoľko desaťročí.

Cosby si odpykáva tri z desiatich rokov v štátnej väznici v Pensylvánii za inú kauzu, v ktorej ho uznali za vinného z nadrogovania a sexuálneho napadnutia Andrey Constandovej v roku 2004.

Herec si musí odpykať najmenej tri roky za mrežami, potom bude mať možnosť požiadať o podmienečné prepustenie.

Komik však trvá na svojej nevine a tvrdí, že jeho pohlavný styk s Constandovou bol dobrovoľný. Proti verdiktu sa odvolal, ale môže trvať mesiace až roky, kým súd rozhodne.

Cosby patril medzi najuznávanejších a najpopulárnejších zabávačov v Amerike. Jeho najznámejšou úlohou je postava Cliffa Huxtablea v sitkome Šou Billa Cosbyho.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie