TOS Lifestyle

Bizarná domnienka vedcov z prestížneho Harvardu: Mimozemšťania vraj už môžu byť medzi nami!

Sú mimozemšťania medzi nami, len o tom nevieme? S touto bizarnou hypotézou prišli vedci z prestížnej univerzity!

Ilustračný obrázok k článku Bizarná domnienka vedcov z prestížneho Harvardu: Mimozemšťania vraj už môžu byť medzi nami!
Zdroj: Dnes24.sk/DALL-E (umelá inteligencia)

Americkí vedci z prestížnej Harvard University a Montana Technological University v spoločnej vedeckej práci prišli s bizarne znejúcimi hypotézami, že mimozemšťania pochádzajú zo Zeme a môžu sa skrývať v sopkách alebo hlboko pod oceánmi.

Ako informuje denník Bild, vedci v predmetnej štúdii definujú mimozemšťanov ako inteligentné bytosti, ktoré sídlia tu na Zemi, napríklad v podzemí a/alebo v jej bezprostrednom okolí, napríklad na Mesiaci.

A práve tieto bytosti by mohli byť zodpovedné za nevysvetliteľné javy, ktoré ľudia v minulosti zahliadli na oblohe.

Z dinosaurov?

Podľa vedcov by to mohli byť staršie, technologicky vyspelé ľudské civilizácie, ktoré sa po prírodných katastrofách stiahli do oceánov alebo do jaskynných systémov.

Vedecký tím publikoval tiež myšlienku, že by mohli existovať aj technologicky vyspelé, neľudské civilizácie, ktoré sa vyvinuli napríklad z dinosaurov, ktorí prežili masové vymieranie pred 65 miliónmi rokov. Ale mohli by to byť aj skutoční mimozemšťania, ktorí prišli na Zem z iných častí vesmíru a skrývajú sa medzi nami.

Žiadne dôkazy

Vedci jedným dychom dodávajú, že neexistujú žiadne priame alebo akceptované dôkazy o existencii takýchto tvorov.

A aj keď táto správa vyvolala vo svete veľkú reakciu, aj samotní autori štúdie svoje hypotézy označujú za nepravdepodobné. Na druhej strane, nie nemožné.

Najmä sopky ako Popocatepetl v strednom Mexiku a Mount Shasta v Kalifornii, ako aj niektoré časti svetových oceánov sú považované za akési „centrá“ mimozemšťanov. Profesor fyziky a výskumník UFO Kevin Knuth z University Albany informoval o niekoľkých záhadných incidentoch v týchto lokalitách na workshope UFO.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM