han Politika

Blaha KRAĽUJE našim politikom na Facebooku: Toľko LAJKOV nemajú ani Fico s Čaputovou dokopy!

Sociálne siete sú fenoménom súčasnosti, čo dobre vedia aj politici. Mnohí z nich sú na nich mimoriadne aktívni. Všetkým dominuje Ľuboš Blaha zo Smeru-SD.

Ilustračný obrázok k článku Blaha KRAĽUJE našim politikom na Facebooku: Toľko LAJKOV nemajú ani Fico s Čaputovou dokopy!
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Vyplýva to z analýzy, ktorú vypracoval Denník N s použitím analytického nástroja CrowdTangle.

Suverén Blaha

Rebríček celkom suverénne ovládol Blaha, ktorý si tak zopakoval prvenstvo z predchádzajúceho roku. Tentoraz však svoj náskok ešte zvýraznil. „Na svojich príspevkoch vyzbieral takmer 11 miliónov interakcií, teda lajkov, komentárov a zdieľaní. Rok predtým mal 7 miliónov, medziročne si teda polepšil o takmer 36 percent,“ píše Denník N.

Dokonca ani ďalší dvaja páni z hnutia Republika Milan Uhrík (4,2 mil. interakcií) a Milan Mazurek (4,1 mil.), ktorí skončili za ním, nemali také čísla ako Blaha.

Ďalšie miesta

Keď ideme v rebríčku nižšie, nájdeme tam „zvučné“ mená, ale ani tie im nezaručia takú popularitu na Facebooku akú má Blaha. Na ďalších miestach sa umiestnili Robert Fico (Smer, 4 mil.), Tomáš Taraba (strana Život – Národná strana, do parlamentu kandidoval za ĽSNS, 3,5 mil.) a Peter Pellegrini (Hlas, 3,3 milióna).

„Prezidentka Zuzana Čaputová skončila na siedmom mieste s takmer 2,5 milióna interakcií,“ píše spomínaný portál.

Pýtate sa, kde sú koaliční politici? Tak tí na také interakcie mohli v roku 2021 zabudnúť. Najlepšie skončil Igor Matovič, ktorý síce nemá facebookovú stránku, no na svojom súkromnom profile získal viac ako 1 milión interakcií. Stránka Veroniky Remišovej (Za ľudí) získala 900-tisíc.

Premiér Heger nedosiahol ani na 760-tisíc a Richard Sulík ani na 700-tisíc!


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM