han Šport Ostatné športy

BLÁZON alebo SRDCIAR? Ťahá mu na 50, ale seknúť s kariérou NECHCE!

Japonský skokan na lyžiach Noriaki Kasai neuvažuje o konci kariéry ani vo veku 47 rokov. Dokonca, má v pláne pobiť sa olympiádu.

Ilustračný obrázok k článku BLÁZON alebo SRDCIAR? Ťahá mu na 50, ale seknúť s kariérou NECHCE!
Zdroj: instagram

Presnejšie, ide o účasť na zimnej olympiáde v roku 2022 v Pekingu.

„Budúci rok bude môj rok. Budem ďalej bojovať a cieľ je dostať sa na moje deviate olympijské hry,“ vyjadril sa bez akýchkoľvek výčitiek japonský veterán.

Má za sebou 31 sezón

Kasai debutoval vo Svetovom pohári v roku 1988 a okrem krátkej pauzy v ročníku 1993/94 absolvoval už 31 ročníkov prestížneho seriálu. Ten uplynulý mu nevyšiel podľa predstáv, prvýkrát od premiérovej sezóny v SP nemal umiestnenie v Top 30, v decembri vypadol z japonského A-tímu a pokračoval v „druholigovom“ Kontinentálnom pohári.

Myslí to vážne

Teraz sa chce vrátiť do prvej ligy a dlhodobý cieľ je prebojovať sa na ZOH do Pekingu, jeho deviate hry v kariére. Pred šiestimi rokmi získal v Soči striebro v individuálnej súťaži, na konte má aj striebro (1994) a bronz (2014) zo súťaže družstiev.

Ako bojuje s koronavírusom

Kasai sa vyjadril aj k opatrenia v boji s pandémiou koronavírusu, pre ktoré odložili tohtoročné hry v jeho rodnej krajine a načrtol aj ako sám bojuje proti ochoreniu. „Nemôžem to zmeniť a radšej sa sústredím na veci, ktoré dokážem ovplyvniť. Moja manželka, ktorá výborne varí, mi každý deň pripravuje jedlo bohaté na cesnak, ktorý je dobrý na imunitný systém. Hovorí mi: ‚neprehraj s koronou‘,“ do­dal.

Japonec pred päťdesiatkou plánuje účasť na olympiáde
9
Galéria
Zdroj: instagram
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM