Jakub Forgács Správy Od vás

BLESK spravil z rodiny s dvoma malými deťmi bezdomovcov: Z horiaceho domu utekali iba v pyžamách a bosí

Stačila jediná búrka a rodina z dedinky neďaleko Brezna prišla takmer o všetko. Z horiaceho domu utekali iba v tom, čo mali na sebe.

Ilustračný obrázok k článku BLESK spravil z rodiny s dvoma malými deťmi bezdomovcov: Z horiaceho domu utekali iba v pyžamách a bosí
8
Galéria

V noci na prelome augusta a septembra sa Slovenskom prehnali búrky, počas ktorých udrelo vyše 13 000 bleskov. Jeden z nich okolo jednej hodiny ráno nešťastne zasiahol rodinný dom v obci Michalová (okres Brezno), ktorý začal horieť.

Rodine, ktorá žila v rozostavanom rodinnom dome, vzal blesk nielen pokojný spánok, ale všetko materiálne. Z hodiny na hodinu sa z nich stali doslova bezdomovci. Vyskočili z teplej postele a stratili vlastné teplo domova.

Zachránili iba časť domu

Na mieste zasahovali príslušníci HaZZ v spolupráci s členmi dobrovoľných hasičských zborov obcí Michalová a Pohronská Polhora. Intenzívny požiar však napriek tomu zničil strechu aj podkrovie, pričom ostal len spodok domu.

„Obec Michalová s členmi DHZO bola priamo pri hasení požiaru a hasiči svojím rýchlym zásahom časť domu zachránili, za čo im patrí veľká vďaka,“ uvádza na stránke obce starostka Terézia Tisovčíková.

Utekali v pyžame a bosí

Rodina Gaálová, ktorá v dome bývala, skončila v momente doslova na ulici. „Čo nezničil oheň, zničila voda… Ocitli sme sa v ťažkej životnej situácii, bez prostriedkov, strechy nad hlavou s dvomi malými deťmi (Alžbetka 2r, Agátka 8m),“ píše zronená Vierka Adameková Gaálová na sociálnej sieti.

„Mali sme šťastie, že sme prežili. Z minúty na minútu sa z nás stali bezdomovci, ktorí utekali z horiaceho v pyžame a bosí,“ pokračuje pani Gaálová.

Strechu nad hlavou im, našťastie, dočasne poskytla vzdialená rodina a s vecami im pomohli dobrí ľudia. „Žiaľ, dom sme nemali poistený, a tak je pre nás daná situácia ešte ťažšia. Preto sa obraciame na vás a chceme vás poprosiť o pomoc a finančnú podporu,“ prosí pani Gaálová.

Ako môžete pomôcť?

Pomocnú ruku rodine zo zhoreného domu podala práve obec Michalová. „Rodina bude potrebovať financie na opravu domu, aby sa mohli čím skôr vrátiť domov. Obec Michalová preto zriadila transparentný účet, na ktorý môžete rodine prispieť. Touto cestou prosíme všetkých ľudí dobrej vôle o pomoc pre rodinu Gaálovú,“ dodáva strarostka na webe obce.

Číslo účtu, na ktoré môžete prispieť, je SK16090000000­05173214288, prípadne tak môžete urobiť priamo TU!

Zábery z miesta nešťastia nájdete v priloženej fotogalérii!

Mnohí už viete, že 1.9.2020 (tento utorok) v skorých ranných hodinách udrel do nášho domu blesk, následkom čoho nám...

Posted by Vierka Adameková Gaálová on Thursday, September 3, 2020
Blesk udrel do domu v okrese Brezno
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM