Správy

Blížia sa sviatky: ZSSK počas Dušičiek vypraví mimoriadne rýchliky a posilové vlaky

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) očakáva zvýšený záujem cestujúcich v období okolo Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých. Aj tento rok preto posilní spoje.

Ilustračný obrázok k článku Blížia sa sviatky: ZSSK počas Dušičiek vypraví mimoriadne rýchliky a posilové vlaky
9
Galéria
Zdroj: TASR

Okrem dvoch mimoriadnych rýchlikov vypraví celkom 18 posilových vlakov, ktoré už sú zapracované v platnom cestovnom poriadku.

„Od utorka 29. októbra do nedele 3. novembra budú môcť teda cestujúci okrem iného využiť aj 20 posilových vlakov – dva vlaky SuperCity, sedem rýchlikov, osem regionálnych rýchlikov a tri regionálne expresy,“ spresnil hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Mimoriadne rýchliky, do ktorých je možné zakúpiť si miestenky, budú vypravené na trase Bratislava – Košice. V utorok 29. októbra pôjde rýchlik o 13.49 h z Bratislavy, pričom do Košíc má plánovaný príchod o 19.46 h. Druhý mimoriadny rýchlik vyrazí v nedeľu 3. novembra o 14.14 h z Košíc smerom do Bratislavy, kam má príchod o 20.16 h.

Okrem toho budú podľa Kováča v súlade s technickými možnosťami jednotlivých vlakov posilnené aj niektoré pravidelné vlaky kategórií InterCity (IC), expresné spoje, rýchliky, regionálne rýchliky, regionálne expresy a osobné vlaky, pri ktorých sa predpokladá vyšší záujem cestujúcich.

ZSSK zároveň odporúča zabezpečiť si cestovný lístok a miestenku vopred. Cestujúci sa môžu vyhnúť čakaniu v rade pri pokladniciach využitím alternatívnych predajných kanálov, ako sú napríklad internetový obchod, mobilná aplikácia Ideme vlakom alebo SMS lístok.

Podľa aktuálnych údajov ZSSK je napríklad už na 90 % obsadený IC vlak, ktorý v nedeľu 3. novembra o 11.18 h štartuje z Košíc smerom do Bratislavy, kam by mal doraziť o 16.02 h. Ďalší nedeľný rýchlik vyrážajúci z Košíc o 10.07 h do Bratislavy, kam má prísť o 15.47 h, je už obsadený na 83 %. Obsadenosť na 86 % hlási štvrtkový (31. 10.) IC vlak s odchodom o 14.42 h z Viedne a príchodom do Košíc o 20.42 h.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Vlaky
9
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Najčítanejšie