Zo zahraničia

Boeing má ďalší PROBLÉM! Lietadlu ODPADLO koleso, na parkovisku spôsobilo spúšť

Lietadlo stratilo krátko po vzlete koleso, muselo núdzovo pristáť.

Ilustračný obrázok k článku Boeing má ďalší PROBLÉM! Lietadlu ODPADLO koleso, na parkovisku spôsobilo spúšť
8
Galéria
Zdroj: TASR/AP

Lietadlo spoločnosti United Airlines smerujúce zo Spojených štátov do Japonska muselo vo štvrtok núdzovo pristáť v Los Angeles po tom, ako pri vzlete zo San Francisca stratilo jeho z kolies. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Dopadlo rovno na parkovisko

Incident bol zachytený na video, na ktorom je vidieť, ako lietadlo Boeing 777 niekoľko sekúnd po štarte stratilo jedno zo šiestich kolies na ľavej strane podvozku.

Koleso dopadlo na parkovisko pre zamestnancov na Medzinárodnom letisku v San Franciscu, kde poškodilo jedno z áut, prerazilo plot a zastavilo sa na susednom parkovisku. Pri incidente sa nikto nezranil, povedal hovorca letiska Doug Yakel.

Na letisku v Los Angeles boli v pohotovosti hasičské vozidlá, ktoré však neboli potrebné, pretože pilotom lietadla sa podarilo bezpečne pristáť.

Stovky pasažierov

Na palube sa nachádzalo 235 cestujúcich a 14 členov posádky, informovala spoločnosť United Airlines. Dodala, že lietadlo skonštruované v roku 2002 bolo navrhnuté na bezpečné pristátie s chýbajúcimi alebo poškodenými kolesami. Cestujúci pokračovali v lete iným lietadlom.

Nejde o prvý incident

Incident bude vyšetrovať americký Federálny letecký úrad. Experti na leteckú dopravu pre AP uviedli, že strata pneumatík je zriedkavým javom a nenaznačuje väčší bezpečnostný problém.

Spoločnosť United Airlines zaznamenala problém pri jednom zo svojich letov aj v pondelok. Lietadlo Boeing 737 so 167 pasažiermi smerujúce z mesta Houston v Texase na Floridu sa muselo vrátiť na letisko niekoľko minút po štarte po tom, ako mu začal horieť jeden z motorov. Stroju sa podarilo bezpečne pristáť a letecká spoločnosť ponúkla cestujúcim odškodnenie.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Zdroj: Cali Planes/Twitter.com/unusual_whales
Boeingu odpadlo krátko po vzlete koleso
8
Galéria
Zdroj: TASR/AP
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM