Správy Lifestyle

Bojujete s ÚZKOSŤOU? Vďaka týmto TIPOM máte šancu zvíťaziť

Úzkosť je prirodzená odpoveď nášho tela na stresovú situáciu. Čo robiť, aby sme sa jej zbavili?

Ilustračný obrázok k článku Bojujete s ÚZKOSŤOU? Vďaka týmto TIPOM máte šancu zvíťaziť
Zdroj: Unsplash.com , Unsplash.com

V boji proti úzkosti pomáha hlboké a pomalé dýchanie či meditácia. Odporúča sa aj pravidelný pohyb, produkuje hormóny šťastia. Pripomenul to Slovenský Červený kríž (SČK).

Odpoveď na stres

„Úzkosť je prirodzená odpoveď nášho tela na stresovú situáciu. Ak vás však pocity strachu a obáv prepadajú príliš často a bez zjavného dôvodu, je dobré cielene zamerať svoje úsilie na ich zmiernenie,“ poznamenal na sociálnej sieti.

V boji proti úzkosti pomáha okrem hlbokého dýchania, meditácie či pravidelného pohybu aj aromaterapia. „Upokojujúce účinky má napríklad vôňa bergamotu, levandule či grapefruitu,“ priblížil SČK. Odporučil aj bylinkové čaje, najmä harmančekový.

Pocity úzkosti môže pomôcť zmierniť aj kvalitný a pravidelný spánok a správne stravovanie. „Zamerajte sa na nutrične bohatú, pestrú a ľahkú stravu. Pite dostatočné množstvo čistej vody,“ apeloval SČK. Treba podľa neho obmedziť aj cigarety či kofeín, ktorý podnecuje tvorbu adrenalínu. Odporučil vyhýbať sa alkoholu. „Kradne dobrú náladu aj kvalitný spánok,“ dodal.

ilustračné foto

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM