Správy Regióny

Budovu Starej pošty na Saratovskej ulici by mohol vlastník o dva roky zrovnať so zemou

Dúbravčania by sa v roku 2020 mali dočkať zbúrania budovy Starej pošty. Budova chátra a je v zlom technickom stave.

Ilustračný obrázok k článku Budovu Starej pošty na Saratovskej ulici by mohol vlastník o dva roky zrovnať so zemou
4
Galéria
Zdroj: Bratislava - Dúbravka

Budova Starej pošty na Saratovskej ulici v centre Dúbravky je dlhodobo tŕňom v oku mnohých Dúbravčanov. Stará, zanedbaná a rozpadávajúca sa budova však ukrýva dôležitý komunikačný uzol.

Rokovania

Mestská časť Bratislava-Dúbravka od roku 2015 intenzívne rokovala s vlastníkom budovy, firmou Macho developing s. r. o. a so spoločnosťou Slovak Telekom, a. s. o možných riešeniach. Jedným z nich bolo vytvorenie a postavenie nového telekomunikačného uzla a presťahovanie zariadení, druhou možnosťou bola optimalizácia dvoch telekomunikačných miestností, zachovanie priestoru a jeho zakomponovanie do novej výstavby.

Na základe posledných rokovaní mestskej časti Bratislava-Dúbravka so spoločnosťami Slovak Telekomu, a. s. a Macho developing, s. r. o., sa tieto dve spoločnosti dohodli na spolupráci, ktorú potvrdili uzatvorením memoranda o spolupráci.

„Slovak Telekom si je vedomý stavu budovy bývalej pošty, ktorý ohrozuje elektronické telekomunikačné služby a svoj záujem o riešenie situácie potvrdilo podpísaním memoranda. Pri aktuálnom technickom stave nehnuteľnosti spoločnosť podporí úplné vymiestnenie technológií, čím by sa záujem vlastníka posunul k zámeru, t.j. zbúraniu pôvodnej stavby. V prípade že dôjde k dohode, môže byť o dva roky zámer vlastníka zbúrať stavbu realizovateľný,“ hovorí Branislav Trnavský zo Slovak Telekomu.

„Veľmi ma teší, že došlo k zásadnému kroku pri vyriešení tohto dlhoročného dúbravského problému. Budova chátra a je v zlom technickom stave,“ hovorí starosta Martin Zaťovič. Dúbravčania by sa tak v roku 2020 mali dočkať zbúrania tohto objektu.

Bratislava24.sk informovala Zuzana Morávková z Tlačového oddelenia Miestneho úradu mestskej časti Bratislava-Dúbravka.

Schátrané budovy Dúbravka
4
Galéria
Zdroj: odkazprestarostu.sk
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM