han Politika

Čaputová KRITIZUJE Putina: Čo podľa prezidentky ruská strana OČIVIDNE porušila?

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v pondelok večer kritizovala rozhodnutie ruského prezidenta Vladimira Putina.

Ilustračný obrázok k článku Čaputová KRITIZUJE Putina: Čo podľa prezidentky ruská strana OČIVIDNE porušila?
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Ten sa rozhodol okamžite uznať Doneckú ľudovú republiku (DĽR) a Luhanskú ľudovú republiku (LĽR) ako nezávislé štáty.

Slová prezidentky

„Ruské uznanie takzvaných ľudových republík marí roky úsilia o vyriešenie konfliktu, ktorý Moskva vytvorila. Je to voľba konfrontácie pred diplomaciou a očividné porušenie medzinárodného práva a suverenity Ukrajiny,“ uviedla Čaputová na sociálnej sieti Twitter.

Šéf Kremľa uznanie suverenity a nezávislosti DĽR a LĽR označil v pondelok za potrebné. V televíznom prejave dodal, že požiadal ruský parlament, aby jeho rozhodnutie podporil a ratifikoval zmluvy so samozvanými proruskými republikami nachádzajúcimi sa na ukrajinskom Donbase.

Vedenie Štátnej dumy, dolnej komory ruského parlamentu, medzičasom deklarovalo svoju súčinnosť a pripravenosť čo najrýchlejšie pristúpiť k ratifikácii dohôd s DĽR a LĽR.

Pridal sa aj Korčok

„Jednostranné rozhodnutie Ruska uznať separatistov v Donbase je neprijateľné a priamo odporuje diplomatickému úsiliu nájsť riešenie konfliktu na východe Ukrajiny. Principiálny postoj Slovenska podporuje suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny,“ napísal v pondelok večer na sociálnej sieti Twitter šéf slovenskej diplomacie.

Ivan Korčok sa k rozhodnutiu Ruskej federácie uznať nezávislosť separatistických entít – tzv. Doneckej ľudovej republiky a Luhanskej ľudovej republiky a ku aktuálnemu dianiu na Ukrajine vyjadrí v utorok (22. 2.) počas tlačovej konferencie o 10.30 h. TASR o tom v pondelok večer informoval komunikačný odbor MZVEZ SR.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM