Zo Slovenska

Čaputová sa stretla s prezidentom Chorvátska: Bavili sa prevažne o dovolenke Slovákov

Podstatnú časť stretnutia s chorvátskym prezidentom venovali pandemickej situácii, pretože o pár dní začína dovolenková sezóna a Slováci odcestujú do Chorvátska.

Ilustračný obrázok k článku Čaputová sa stretla s prezidentom Chorvátska: Bavili sa prevažne o dovolenke Slovákov
10
Galéria
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v utorok stretla s poľským prezidentom Andrzejom Dudom a následne aj chorvátskym prezidentom Zoranom Milanovičom. Privítala ich v Prezidentskej záhrade.

O čom sa rozprávali?

S Dudom sa hlava štátu SR rozprávala o vnútropolitickej situácii v oboch krajinách, najmä o reformách justície. Časť rozhovoru venovali vzťahu s Ruskom a Ukrajinou a situácii v Bielorusku. Riešili aj klimatické ciele a kroky, ktoré musia krajiny spraviť k ich postupnému napĺňaniu, uviedla na sociálnej sieti.

S chorvátskym prezidentom Milanovičom sa Čaputová vrátila k samitu NATO a prebrali aj situáciu na západnom Balkáne. Podstatnú časť stretnutia venovali pandemickej situácii, pretože o pár dní začína dovolenková sezóna a Slováci odcestujú do Chorvátska. „Jednoduchšiu cestu budú mať tí, ktorí sú už zaočkovaní, ostatní budú potrebovať na prechod hraníc negatívny PCR alebo antigénový test,“ poznamenala prezidentka.

Lídri Poľska a Chorvátska sa v Bratislave zúčastňujú na bezpečnostnej konferencii Globsec. Svojím príhovorom ju otvorí slovenská prezidentka.

Prečítajte si aj

V záhrade Prezidentského paláca som dnes mala česť prijať dvoch prezidentov – poľského prezidenta Andrzeja Dudu a...

Posted by Zuzana Čaputová on Tuesday, June 15, 2021
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM