Lucia Lauková Zo zahraničia

Časť útesu v Kalifornii sa zrútila na pláž plnú ľudí: Hlásia obete

Útesy v južnej Kalifornii sa zosúvajú štyri- až osemkrát do roka. Podľa tamojšieho predstaviteľa však nikdy nie v takomto rozsahu.

Ilustračný obrázok k článku Časť útesu v Kalifornii sa zrútila na pláž plnú ľudí: Hlásia obete
Zdroj: TASR

Počet mŕtvych po piatkovom zrútení časti útesu na obľúbenú pláž v južnej Kalifornii stúpol na troch. V sobotu o tom informovali tamojšie úrady, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra AP.

V piatok popoludní zahynula žena a štyria ľudia utrpeli zranenia, keď sa časť útesu krátko po 15.00 h zrútila na pláž Grandview Surf Beach v meste Encinitas, na okraji San Diega. Oblasť je mimoriadne obľúbená u miestnych obyvateľov, surferov a rekreantov.

Mesto Encinitas oznámilo, že dvaja z troch zranených, ktorých previezli po nešťastí do nemocníc, podľahli zraneniam. Štvrtá osoba utrpela len ľahké zranenia.

Ďalšie nové podrobnosti nie sú známe, ale miesto zosuvu je stále uzatvorené.

Pláž bola v čase zrútenia zrázu plná ľudí. Z vrtuľníka televízie KNSD-TV boli nakrútené zábery plážových stoličiek, uterákov, surfovacích dosiek a plážových hračiek, rozhádzaných po piesku.

Domy na vrchu útesu neboli ohrozené.

Útesy v južnej Kalifornii sa zosúvajú štyri- až osemkrát do roka, ale „nikdy nie v takomto rozsahu“, povedal tamojší predstaviteľ Brian Ketterer.

„Pobrežie eroduje prirodzene. Tak vznikajú sčasti aj samotné pláže,“ uviedol šéf plavčíkov Larry Giles.

Foto: ilustračné

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM