han Politika

Čepček sa po vylúčení z klubu OĽANO vyjadril: Čo považuje za dno a čo je nefér?

Aké boli slová poslanca Martina Čepčeka po tom, čo bol vylúčený z poslaneckého klubu hnutia OĽANO?

Ilustračný obrázok k článku Čepček sa po vylúčení z klubu OĽANO vyjadril: Čo považuje za dno a čo je nefér?
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Definitíva padla v nedeľu, kedy o tom informoval hovorca OĽANO Matúš Bystriansky. Dôvodom vylúčenia bolo pretrvávajúce nerešpektovanie pravidiel koaličnej zmluvy z jeho strany a hlasovanie za opozičné návrhy zákonov, ktoré sú v rozpore s programovým vyhlásením vlády, ale aj hodnotami koalície.

Na otázku, či považuje Čepček vylúčenie za oprávnené, takto zareagoval: „Nie, nepovažujem rozhodnutie klubu za správne, ani očakávané. Som šokovaný už z toho, že vládne hnutie "nezávislých osobností“ k liberálom tolerantného premiéra E. Hegera pristúpilo k takémuto zásadnému kroku tak úbohou formou, že v nedeľu mi viacerí známi preposlali články z médií, kde informovali o mojom vylúčení. Až po niekoľkých hodinách bolo zaslané vyrozumenie aj mne do mailu."

Celé vyjadrenie poskytol TASR poslanec Národnej rady (NR) SR Martin Čepček.

Slová poslanca

„Za dno štábnej kultúry som považoval, že klub mi od môjho suspendovania 4. 2. v mojej neprítomnosti nebol schopný po opakovaných urgenciách oficiálne oznámiť ani dôvody, ani trvanie a podmienky návratu do klubu. A tak z pôvodne medializovaného vylúčenia na tri mesiace sa stalo vylúčenie "na tri schôdze“, ktorých bolo v skutočnosti k včerajšku až dvanásť!„ uviedol Čepček. "Rovnako v mojej neprítomnosti – bez vypočutia obžaloby a možnosti obhajoby – prebehlo aj moje definitívne vylúčenie. A to napriek tomu, že som bol prítomný na schôdzi, ktorá prebiehala od piatku rána a bolo dosť času ma pozvať. V deň rokovania klubu som nič nevedel, hoci sme sa v parlamente s predsedom Šipošom aj stretli,“ dopĺňa.

„Je smutné, že hnutie OĽANO tak prevzalo praktiky strany SaS, ktorá presne pred 10 rokmi zo svojho klubu vylúčila poslanca Igora Matoviča, ktorý o rokovaní aspoň vedel a na verdikt čakal za dverami. Nebol vylúčený za hlasovanie s opozičným Smerom? (Proti rozdávaniu slovenského občianstva Maďarom?),“ reaguje.

Prečo v nedeľu?

„Po mesiacoch môjho ustupovania v snahe upokojiť situáciu je včerajší postup klubu, navyše v nedeľu, ktorú verejne obhajujem ako deň pracovného pokoja pre všetkých, neférový. K absurdnému obsahu, ktorý má potenciál pre žalobu, sa vyjadrím adekvátne, komplexne a vecne len čo to bude možné,“ uzavrel poslanec.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM