Správy

Česi sa môžu tešiť na letné dovolenky v zahraničí: Ich premiér je optimista

Andrej Babiš znovu vyzval občanov, aby vydržali s tým, že on osobne verí v zlepšenie pandemickej situácie, aj vďaka očkovaniu.

Ilustračný obrázok k článku Česi sa môžu tešiť na letné dovolenky v zahraničí: Ich premiér je optimista
Zdroj: TASR/AP

Český premiér Andrej Babiš vo štvrtok naznačil, že ľudia by sa v lete mohli dočkať dovolenky v zahraničí.

Dovolenka bude

„Musíme spoločne zabrať a v lete tá dovolenka bude,“ vyhlásil vo štvrtok v rozhovore pre českú televíziu CNN Prima News. Upozornil však na to, že netreba zabúdať, aká bola v Česku situácia vlani v lete, keď sa podcenil stav pri návrate ľudí z dovoleniek.

„Dúfam, že väčšina bude zaočkovaná, ja som optimista,“ dodal premiér, ktorý sa dal zaočkovať už koncom vlaňajška ako prvý človek v celej Českej republike, pripomenul v správe spravodajský server Novinky.cz.

Po Veľkej noci

K vývoju protipandemických opatrení Babiš povedal, že jasno o ďalších nariadeniach by mohlo byť po veľkonočných sviatkoch. Premiér je pri uvoľňovaní a vývoji zdržanlivý, pretože má skúsenosti z minulosti, keď sa očakávania nenaplnili.

„Po Veľkej noci budeme schopní oznámiť nejaké dáta, nejaké termíny, ktoré aj dodržíme,“ odkázal ľuďom na tému plánovania letných dovoleniek.

Rodina mu nadáva

Podľa premiéra je dôležité, aby obyvatelia Česka tento lockdown zvládli, aj keď sú frustrovaní a chcú slobodu.

„Ja tiež chcem slobodu, moja rodina aj známi mi takisto nadávajú. Ale musíme mať zodpovednosť. Voľby ma nezaujímajú. Zaujíma ma to, aby sme sa vrátili do normálneho života. Tento lockdown nesmieme pokaziť, ako sme pokazili ten 3. decembra, keď sme rozvoľňovali,“ varoval v rozhovore pre CNN Prima News premiér.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Hl. foto: archívne

Ďalšie správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM