Webnoviny - Svet

Českým hokejistom hrozí boj o záchranu

WEBNOVINY.SK

REGINA 28. decembra (WEBNOVINY) – Českej hokejovej reprezentácii do 20 rokov hrozí na juniorskom svetovom šampionáte iba boj o záchranu. Česi po prehre 1:10 so Švédskom neuspeli ani v súboji s ďalším protivníkom zo severu Európy a Fínom podľahli 3:4 aj napriek tomu, že viedli už 3:0. Česi mali nedeľňajší zápas vo svojich rukách, ešte po druhej prestávke boli bližšie k trom bodom. Suomi mali síce puk častejšie na hokejkách, ale v ofenzíve dve tretiny zlyhávali a v defenzíve im nefungovala hra v oslabeniach. V tretej časti hry však nastal zlom, severania predviedli pred českou bránkou veľký kolotoč a napokon o ich víťazstve rozhodol v 57. min Joonas Rask. „Cítim sa veľmi zle. Po tom, čo sme viedli 3:0, sme mali zápas vyhrať. Nanešťastie sme v poslednej tretine hrali veľmi zle. Teraz musíme zdolať Rusov a Rakúšanov, aby sme postúpili do štvrťfinále,“ povedal podľa iihf.com český útočník Ján Káňa.

Súboj Čechov s Fínmi bol veľmi dôležitý, keďže favoritmi skupiny sú Švédi a Rusi. A práve Česi s Fínmi sa mali pobiť o tretie postupové miesto a vyhnutie sa súbojom o záchranu. „Pre nás to bol veľký zápas. Po prvom góle, ktorý sme strelili, sme hrali s veľkým nadšením. Myslím si, že Česi už boli v závere veľmi unavení,“ povedal fínsky hokejista Teemu Hartikainen.

Český postup zatiaľ nie je v rovine teórie, výber Jaromíra Šindela však musí čakať na zaváhanie súperov a predovšetkým Ruska. Práve s týmto súperom môže odčiniť prehru s Fínmi a zabezpečiť si postup. Ešte pred tým ich však čaká Rakúsko. „Náš postup sa pohybuje v rovine teórie. Turnaj sa však končí posledným zápasom, dva máme ešte pred sebou. V sobotu sme hrali so Švédmi, Fíni mali vtedy voľno. Dalo sa čakať, že nám začnú odchádzať sily rýchlejšie ako súperovi. Bohužiaľ, ustúpili sme od hry, ktorá prinášala úspech. Nevyužili sme za stavu 3:1 a 3:2 niektoré šance. Opäť sa objavili zbytočné chyby a nepresnosti,“ poznamenal pre hokej.cz tréner Jaromír Šindel.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM