red . Zo Slovenska

Cestovatelia sú v ŠOKU: Legendárna kreditka plná výhod KONČÍ na slovenskom trhu!

Na Slovensku bolo vydaných 20-tisíc kreditných kariet Diners Club. Spoločnosť sa od augusta sťahuje zo slovenského, českého a poľského trhu.

Ilustračný obrázok k článku Cestovatelia sú v ŠOKU: Legendárna kreditka plná výhod KONČÍ na slovenskom trhu!
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

Vášní cestovatelia sú sklamaní. Známa kreditná spoločnosť Diners Club, ktorá ponúka najnižšie úrokové sadzby a výhodné benefity pri cestovaní, končí svoju činnosť v strednej Európe. Upozornil na to portál index.sme.sk s odvolaním sa na vyhlásenie spoločnosti.

Karty stiahnu z obehu

Diners Club sa od augusta sťahuje zo slovenského, českého a poľského trhu. Od budúceho roka dokonca končí aj na rakúskom trhu. Slovenské a české zastúpenie Diners Clubu CS o rozhodnutí údajne do poslednej chvíle netušili.

„V súlade so strategickým rozhodnutím jediného spoločníka ukončiť činnosť na slovenskom a českom trhu spoločnosť Diners Club CS s.r.o. čoskoro stiahne z obehu všetky vydané platobné karty,“ spresnila firma na oficiálnej webstránke, pričom spomínaným spoločníkom má byť UniCredit Bank.

Ako spresňuje INDEX, rozhodnutie o ukončení činnosti padlo v štruktúre UniCreditu 13. mája a slovenské/české zastúpenie vo firme Diners Club CS sa o tejto novinke dozvedelo len o tri dni skôr ako klienti.

Poznačila ich pandémia?

Zdroj INDEXU, oboznámený so situáciou, uviedol, že dôvodom by mohli byť obmedzenia v cestovaní, ktoré sa zavádzali počas pandémie koronavírusu. Kreditka bola veľmi obľúbená medzi milovníkmi cestovania a zamestnancami, ktorí chodili často na služobné cesty. Vzhľadom na obmedzenia sa ale lietalo oveľa menej, a teda aj zisky boli nižšie. Zdroj uviedol, že prepad transakcií bol počas pandémie až 60 percent.

Ďalším dôvodom, ktorý portál uvádza, môže byť aj polmiliardová pokuta spred troch rokov, ktorú UniCreditu udelil americký Úrad pre kontrolu zahraničných platieb za spracovávanie transakcií v rozpore so sankciami voči Iránu, Sudánu, Kube, Mjanmarsku a Sýrii.

Platnosť kreditiek

Na Slovensku bolo vydaných 20-tisíc kreditných kariet Diners Club. Spoločnosť na svojom webe informuje, že doteraz vydané karty budú fungovať až do vypršania platnosti uzatvorených zmlúv, „pričom v tomto období zostanú zachované všetky funkcie platobných kariet Diners Club International ako aj pridaná hodnota v oblasti nami ponúkaných benefitov, cestovného poistenia a vernostného programu. Výpovedná lehota Vašej zmluvy uplynie a zmluva zanikne 3. 8. 2022 po 0:00 SELČ.“

Akceptačné miesta budú podľa vyhlásenia spoločnosti fungovať naďalej bez zmeny. Očakáva sa ale, že počet akceptačných miest na Slovensku klesne, keďže centrála Dinersu sa zrejme zameria len na turistické atraktívne mestá ako Bratislava a Košice a značky hotelov, s ktorými dodnes spolupracujú.

Ilustračné foto

Prečítajte si aj

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM