Aktualizované Lucia Lauková Zo zahraničia

Chvíle hrôzy na vyhliadke v Londýne: Neznámy mladík mal z výšky zhodiť dieťa (6)

Šokujúci prípad rieši polícia v Londýne. V jednom z najväčších múzeí súčasného umenia na svete mal niekto zhodiť malého chlapca z vyhliadkovej plošiny.

Ilustračný obrázok k článku Chvíle hrôzy na vyhliadke v Londýne: Neznámy mladík mal z výšky zhodiť dieťa (6)
Zdroj: TASR

Sedemnásťročný mladík mal v nedeľu zhodiť šesťročného chlapca z vyhliadkovej plošiny na desiatom poschodí múzea Tate Modern v Londýne. Až do príchodu polície, ktorá ho zatkla pre podozrenie z pokusu o vraždu, muža zadržiavali návštevníci galérie, oznámila agentúra DPA s odvolaním sa na Scotland Yard.

Dieťa je v kritickom stave

Stav dieťaťa je kritický. Obeť dopadla na strechu na piatom poschodí múzea. Privolaní zdravotníci dieťa na mieste ošetrili a vrtuľníkom previezli do nemocnice.

Podľa polície nič nenasvedčuje tomu, že by sa dieťa a mladík poznali. K činu došlo v nedeľu popoludní po 14.00 h miestneho času, keď v galérii boli tisíce návštevníkov vrátane mnohých rodín s deťmi.

Chvíle hrôzy

Návštevníčka Nancy Barnfieldová pre denník Mirror povedala, že ľudia nachádzajúci sa na vyhliadkovej plošine najprv počuli hlasný náraz. Potom jedna žena začala vzrušene kričať: „Kde je môj syn, kde je môj syn?“ Ostatní návštevníci obstúpili mladíka, aby nemohol odísť. Ten tam „len tam stál a bol pokojný“, až kým neprišla polícia.

Tate Modern je jedno z najväčších múzeí súčasného umenia na svete. V minulom roku sa zaradilo medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie Spojeného kráľovstva, keď ho podľa BBC navštívilo približne 5,9 milióna ľudí. Múzeum je umiestnené v bývalej elektrárni na brehu rieky Temža.

Chlapcov stav je stabilizovaný

Šesťročný chlapec, ktorého v nedeľu popoludní zhodil 17-ročný mladík z vyhliadkovej plošiny na desiatom poschodí múzea Tate Modern v Londýne, už nie je v ohrození života. Podľa agentúry AFP to v pondelok oznámila miestna polícia.

Mladík, ktorý chlapca zhodil, zostáva vo vyšetrovacej väzbe, pričom je podozrivý z pokusu o vraždu. Múzeum Tate Modern po incidente evakuovali, no už v pondelok ho mali znovuotvoriť.

Vyhliadková plošina, z ktorej chlapca zhodili, však nateraz ostáva zatvorená, uvádza AFP. Chlapec z nej dopadol na strechu na piatom poschodí múzea. Privolaní zdravotníci dieťa na mieste ošetrili a vrtuľníkom previezli do nemocnice.

Policajný hovorca v pondelok informoval, že chlapec už nie je „v ohrození života“. „Je v kritickom avšak stabilizovanom stave,“ uviedol a dodal, že polícia sa „stále snaží objasniť okolnosti včerajšieho incidentu“.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM