TOS Zo zahraničia

Chvíle hrôzy zažila zákazníčka po príchode z Lidlu: V zeleri našla HADA!

Podľa populárneho reťazca podobnú situáciu ešte nikdy nezaznamenali.

Ilustračný obrázok k článku Chvíle hrôzy zažila zákazníčka po príchode z Lidlu: V zeleri našla HADA!
Zdroj: Unsplash.com

Vo štvrtok 6. júna malo dôjsť v poľskej Poznani k nečakanej dohre po zdanlivo bežnom nákupe v Lidli. Prostredníctvom facebookovej stránky Poznaniator sa zákazníčka podelila o šokujúci nález.

"Kúpila som v Lidli zeler a keď som ho krájala, vyliezol malý had… Po konzultácii s útulkom a zoo sa ukázalo, že je to nepríjemný jedovatý druh,“ uviedla žena s tým, že to oznámila aj predajcovi.

Reakcia Lidlu

Lidl zobral situáciu, zdá sa, vážne. „Od prijatia oznámenia sme so zákazníčkou v neustálom kontakte. Okrem iného sme žiadali o údaje identifikujúce tovar. Navyše sme okamžite kontaktovali dodávateľa a vyžiadali si od neho vo veci vysvetlenie,“ uviedla za reťazec Aleksandra Robaszkiewicz v reakcii pre server o2.pl.

Zdôraznila, že ide o prvý takýto prípad. „Ročne vykonáme približne 9,5 tisíc testov kvality potravinárskych výrobkov v nezávislých akreditovaných výskumných laboratóriách. Od našich dodávateľov vyžadujeme certifikáty kvality potvrdzujúce vysokú kvalitu a bezpečnosť výrobkov,“ doplnila predstaviteľka poľského Lidlu.

„Len“ užovka

Dobrou správou je, že o žiadneho jedovatého hada nešlo. Ukázalo sa, že to bola neškodná užovka. Informovala o tom nadácia Epicrates, ktorá hada vyzdvihla a postarala sa o neho.

Na druhej strane, mnohí asi chápu, že zákazníčka mala po tomto nepríjemnom objave oči plné strachu a dožadovala sa vysvetlenia.

Titulné foto: ilustračné

✅ Poznajcie nowego podopiecznego. Ten piękny młody zaskroniec żmijowy (Natrix maura) lada moment wyrusza w drogę do nas....

Posted by Fundacja Epicrates on Thursday, June 6, 2024

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM