Webnoviny - Svet

Cibulková by rada vrátila do Piešťan Winterovskú tradíciu

WEBNOVINY.SK

Katarína CibulkováFoto: SITA,Ján NovákBRATISLAVA 23. november (WEBNOVINY) – V Piešťanoch sa bude tento rok o hlasy voličov uchádzať aj poslankyňa NR SR a matka úspešnej slovenskej tenistky Katarína Cibulková.

Kandidátka pravicových strán SDKÚ-DS, KDH, Most-Híd zabojuje o post primátorky Piešťan, pretože sa jej zdá, že toto historické kúpeľne mestečko stráca svoj pôvab a chátra. V komunálnej politike pôsobí už od roku 1998 a za ten čas nadobudla mnoho skúsenosti a užitočných kontaktov, ktoré chce využiť v prospech mesta.

„V Piešťanoch som sa narodila. Tu som vyrástla. Žijú tu moji rodičia, vychovala som tu dcéru, ktorá sa do stále vracia a v poslednom období mám pocit, akoby Piešťany strácali energiu, strácali svoju noblesu, ako keby prestali byť tým mestom, ktoré nám všetci závidia. Možno to bolo impulzom, prečo som sa rozhodla kandidovať,“ povedala Cibulková

Za výhodu považuje svoje súčasné pôsobenie v NR SR, lebo má „mnohé informácie a obrovský prehľad“. Cibulková by chcela hlavne obnoviť turistický ruch v meste, ktoré je na ňom výrazne závislé, zlepšiť stav rekreačných plôch, sprevádzkovať kúpalisko a obnoviť „úžasnú Winterovskú tradíciu“ v meste. Katarína Cibulková by chcela zlepšiť stav škôl a stav športovísk. Z Piešťan by rada urobila mesto, ktoré bude mať svoju noblesu, mesto, ktoré bude domovom pre všetkých svojich obyvateľov a bude zároveň príjemným hostiteľom pre všetkých svojich návštevníkov“.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM