Správy Zo zahraničia

COVID-19 podľahol aj slávny taliansky architekt. Jeho manželka je stále v nemocnici

Ochorenie Covid-19 kosí aj medzi známymi osobnosťami. Podľahol mu slávny taliansky architekt, ktorý navrhol divadlo v Miláne.

Ilustračný obrázok k článku COVID-19 podľahol aj slávny taliansky architekt. Jeho manželka je stále v nemocnici
6
Galéria

Vo veku 92 rokov zomrel v nedeľu 15. marca v Miláne známy taliansky architekt Vittorio Gregotti, ktorý sa nakazil koronavírusom a následne podľahol zápalu pľúc. S odolaním sa na správy talianskych médií o tom informuje agentúra AFP.

V nemocnici aj jeho manželka

Gregotti bol hospitalizovaný v Miláne s ochorením COVID-19. V rovnakej nemocnici je momentálne aj jeho manželka, Mariana Mazzaová, podrobnosti o jej zdravotnom stave však známe nie sú, informuje taliansky denník Corriere della Sera.

Navrhol divadlo v Miláne

Vittorio Gregotti zrenovoval pred letnými olympijskými hrami v roku 1992 v Barcelone tamojší olympijský štadión. Navrhol napríklad aj divadlo a operný dom Teatro degli Arcimboldi v Miláne, ktorý v rokoch 2002–2004 poskytol prechodný domov legendárnej La Scale – jej pôvodné priestory sa v tom čase renovovali.

Gregottimu vzdal na Facebooku hold ďalší taliansky architekt Stefano Boeri. Zosnulého kolegu označil za „majstra medzinárodnej architektúry“ a žialil nad jeho stratou.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie