han Zo zahraničia

Ďalší OHAVNÝ útok na civilistov: DESIATKY ľudí zahynuli na stanici! Čo na to Rusi?

Vyše 30 ľudí zahynulo a viac ako 100 utrpelo zranenia v piatok pri ruskom raketovom útoku na železničnú stanicu v meste Kramatorsk na východe Ukrajiny.

Ilustračný obrázok k článku Ďalší OHAVNÝ útok na civilistov: DESIATKY ľudí zahynuli na stanici! Čo na to Rusi?
Zdroj: TASR/AP

Popreli to

Rusko poprelo zodpovednosť za raketový útok na železničnú stanicu v ukrajinskom meste Kramatorsk, pri ktorom v piatok zahynulo vyše 30 ľudí a viac ako 100 ich utrpelo zranenia.

Ruské ministerstvo obrany obrany poprelo, že za útok boli zodpovedné ruské jednotky, a naznačilo, že Ukrajina napadla vlastných obyvateľov.

„Všetky vyhlásenia, ktoré vydali predstavitelia nacionalistického režimu v Kyjeve o raketovom útoku, ktorý údajne spáchalo 8. apríla na železničnú stanicu v Kramatorsku Rusko, sú provokáciou a klamstvom,“ uviedol ruský rezort obrany s tým, že ruská armáda neplánovala 8. apríla žiadne ostreľovanie Kramatorska.

TASR správu prevzala od spravodajskej stanice Sky News.

Podľa ministerstva typ rakiet, ktoré dopadli na stanicu, používa iba ukrajinská armáda. „Zdôrazňujeme, že taktické rakety Točka-U, ktorej fragmenty sa našli v blízkosti železničnej stanice v Kramatorsku,… používajú iba ukrajinské sily,“ dodalo ruské ministerstvo obrany.

Za naše deti

Fotografie fragmentov rakety, ktorá dopadla na stanicu v Kramatorsku, boli zverejnené i na sociálnych sieťach. Na rakete je možné vidieť nápis „za naše deti“.

Agentúra AFP označila útok na železničnú stanicu v Kramatorsku za jeden z najsmrteľnejších útokov, ku ktorému počas šesť týždňovému konfliktu na Ukrajine doposiaľ prišlo. Podľa posledných informácii, ktoré AFP poskytli miestni záchranári, zahynulo pri útoku najmenej 35 ľudí.

Železničná stanica v Kramatorsku sa používa na evakuáciu obyvateľov do bezpečnejších častí Ukrajiny. Podľa tamojšieho starostu Oleksandra Hončarenka sa preto v čase útoku na stanici nachádzalo až 4000 ľudí, pričom väčšinu z nich tvorili ženy, deti a starší ľudia.


Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Oznámila to ukrajinská železničná spoločnosť s tým, že z tejto stanice sa ľudia snažia evakuovať do bezpečnejších častí krajiny. TASR správu prevzala od agentúry Reuters.

Agentúra AFP medzitým informovala, že jej novinári videli na stanici v Kramatorsku najmenej 20 zabitých ľudí.

Podľa ukrajinskej železničnej spoločnosti zasiahli železničnú stanicu v meste Kramatorsk dve ruské rakety. Táto stanica sa pritom používa na evakuáciu civilistov z bombardovaných oblastí. „Podľa našich údajov zahynulo viac ako 30 ľudí a vyše 100 utrpelo zranenia,“ uviedla železničná spoločnosť vo vyhlásení.

Reuters uvádza, že túto informáciu nemohol nezávisle overiť. Ruská strana sa bezprostredne po incidente k útoku ani počtu obetí nevyjadrila. Moskva však popiera obvinenia, že jej armáda na Ukrajine útočí na civilné ciele.

Ukrajinské železnice vo štvrtok informovali, že v danom regióne boli zablokované tri vlaky po vzdušnom nálete na železničnú trať.

Úrady na východe Ukrajiny vyzývajú občanov, aby sa presunuli do bezpečnostných oblastí, keďže ukrajinská armáda predpokladá, že ruské jednotky sa preskupujú a pripravujú na novú ofenzívu v Donbase na východe Ukrajiny.

Výber z aktuálnych tém:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM