han Správy Zo zahraničia

Ďalšia SKAZA v Taliansku: Sicílske mesto zasiahli obrovské povodne, hlásia mŕtvych!

Na túto krajinu sa to valí z každej strany. Máme na mysli Taliansko, ktoré sa doteraz nespamätalo z pandémie koronavírusu a už v Palerme riešia inú katastrofu.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia SKAZA v Taliansku: Sicílske mesto zasiahli obrovské povodne, hlásia mŕtvych!
Zdroj: Instagram.com/larepubblica

Povodne v sicílskom meste Palermo a jeho okolí, ktoré spôsobili silné dažde v noci zo stredy na štvrtok, si vyžiadali najmenej dva životy.

Krutá smrť

Dvaja ľudia sa utopili po tom, čo uviazli v aute. Dvojica sa pred dažďom chcela ukryť v tuneli, ktorý však zatopilo, uviedla portál Euroweeklynews.com. Úrady zatiaľ neevidujú nijakých nezvestných. Primátor Palerma Leoluca Orlando uviedol, že mesto v stredu zaznamenalo najvyšší úhrn zrážok v priebehu dvoch hodín v histórii meraní. Podľa Orlanda sa rovnal zvyčajnému úhrnu za celý rok.

Boli v nasadení

Záchranné zložky zasahovali na viac ako 300 miestach. Niektoré budovy museli hasiči evakuovať z dôvodu hroziaceho zrútenia. Na viacerých z nich boli zvonku viditeľné praskliny, na niektorých obyvatelia neboli schopní zavrieť vstupné dvere. Mestské úrady uviedli, že pred nepriaznivým počasím nedostali dostatočné varovanie.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM