MAK Kultúra

Ďalšia smutná správa. Počas Vianoc zomrela známa televízna hlásateľka

Po ťažkej chorobe zomrela vo veku 63 rokov televízna a rozhlasová moderátorka Stanislava Lekešová.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia smutná správa. Počas Vianoc zomrela známa televízna hlásateľka
Zdroj: dvojka.rozhlas.cz

Smutná správa z Prahy. Po ťažkej chorobe zomrela hlásateľka Československej televízie Stanislava Lekešová. Mala 63 rokov. Uviedol to v piatok na svojom webe Český rozhlas (ČRo).

Lekešová pracovala v médiách od polovice 80. rokov. Začínala ako televízna hlásateľka v Československej televízii, neskôr moderovala magazín pre ženy Sama doma v Českej televízii. Popri tom pôsobila aj v Českom rozhlase.

Stanislava Lekešová vyštudovala v Prahe právnickú fakultu. Už v mladosti ale nastúpila do televízie a v médiách potom pracovala viac ako tri desiatky rokov. Prvýkrát sa objavila ako programová hlásateľka federálnej televízii v roku 1985.

„Úplne náhodne som vypočula konkurz na pozíciu televíznej hlásanie. A neviem, čo mi to napadlo. Vždy si hovorím, že tam musel zaúradovať osud alebo nejaká nadprirodzená moc," uviedla Lekešová ČRo.

Neskôr ju ľudia mohli počuť aj na niekoľkých rozhlasových staniciach. Okrem Českého rozhlasu Dvojka spolupracovala externe aj s rozhlasovými stanicami Radio City alebo Frekvencia 1. Niekoľko rokov tiež moderovala v Českej televízii magazín pre ženy Sama doma. Stanislava Lekešová vyštudovala v Prahe právnickú fakultu. Už v mladosti ale nastúpila do televízie a v médiách potom pracovala viac ako tri desiatky rokov. Prvýkrát sa objavila ako programová moderátorka v Československej televízii v roku 1985.

„Úplne náhodne som vypočula konkurz na pozíciu televíznej hlásanie. A neviem, čo ma to napadlo. Vždy si hovorím, že tam musel zaúradovať osud alebo nejaká nadprirodzená moc," citoval Lekešová pred časom v ČRo.

Poslucháči ju mohli okrem Českého rozhlasu Dvojka počuť aj v étery rozhlasových staníc Radio City alebo Frekvence 1. Niekoľko rokov v Českej televízii tiež moderovala populárny magazín pre ženy Sama doma.

Najčítanejšie