Webnoviny - Svet

Davisov pohár: Mečíř ešte zvažuje varianty

WEBNOVINY.SK

Kapitán slovenského daviscupového tímu Miloslav Mečíř Foto: SITA/Ľudovít Vaniher MINSK 15. septembra (WEBNOVINY) – Kapitán slovenského daviscupového tímu Miloslav Mečíř v stredu podvečer ešte nebol stopercentne rozhodnutý, koho postaví do dvojhier na nadchádzajúci súboj v Minsku proti Bielorusku, ktorý určí účastníka I. skupiny euroafrickej zóny v Davisovho pohára tenistov v roku 2011. Na otázku agentúry SITA, či má jasno v nominácii Lukáša Lacka a Martina Kližana do singlových zápasov, Mečíř odpovedal: „Bude ťažké sa rozhodnúť definitívne, lebo zvažujeme ešte rôzne varianty. Mám už predbežne rozmyslené, ale ešte to nie je isté. S hráčmi sa ešte musím porozprávať a potom po spoločnej večeri sa definitívne rozhodnem.“

Vzhľadom na to, že zostávajúci členovia tímu Michal Mertiňák a Filip Polášek sú už niekoľko rokov špecialistami iba na štvorhru, malo by byť zrejmé, že Lacko a Kližan sa od piatka do nedele na tvrdom povrchu v Republikovom olympijskom tréningovom centre predstavia vo dvojhre. Ibaže Mečíř má okrem tohto nominovaného kvarteta k dispozícii aj pôvodne náhradníka Andreja Martina, ktorý má aktuálne oveľa vyššie rebríčkové postavenie ako Kližan (181., resp. 255). Čo sa týka súperových hráčov, Mečíř ich pozoroval v tréningu niekoľkokrát, ale príliš z toho nezmúdrel. „Videl som ich hrať, ale len cvičenia. Vo štvorhre hrali aj na body, vo dvojhre menej. Musím však skonštatovať, že údery majú všetci dobré. Ignatik je z nich zrejme najistejší. Mirnyj hral len štvorhru, Bury aj dvojhry. Teraz si nie som istý, či postavia Ignatika do štvorhry alebo Mirného. Ale veď uvidíme zajtra…,“ uviedol Mečíř.

Bieloruský káder pod vedením kapitána Alexandra Šveca tvoria Vladimir Ignatik, Alexander Bury, Jegor Gerasimov a veterán Max Mirnyj, v ostatnom období už iba deblový špecialista. Žreb zápasu Bielorusko – Slovensko sa uskutoční vo štvrtok 16. septembra o 13.00 h miestneho času (12.00 h SELČ) na minskej radnici. Denný program sa od piatka do nedele začína vždy o 9.00 h SELČ.

Základné údaje k zápasu Bielorusko – Slovensko: Dejisko: Minsk – Olympijské tréningové tenisové centrum, hrá sa vonku Kapacita hľadiska: 1232 divákov (voľný vstup) Povrch: tvrdý – Acrylic Lopty: Slazenger Wimbledon Ultra Vis Program: denne od 10.00 h miestneho času (9.00 h SELČ) Žreb: štvrtok 16. septembra o 13.00 h (12.00 h SELČ) na radnici Hlavný rozhodca: Stéphane Apostolou (Fr.) Empajroví rozhodcovia: Felix Torralba (Šp.), Alexej Kozerskij (Rus.)

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM